× بستن تبلیغات
ژوئن
3
2018

مبانی نظری و پیشینه مدرسه هوشمند

مبانی نظری و پیشینه مدرسه هوشمند , مبانی نظری و پیشینه مدرسه هوشمند

مبانی نظری و پیشینه مدرسه هوشمند

دسته بندی موضوعی و مشاهده سایر مقالات و فایل ها در موضوع : روانشناسی و علوم تربیتی

دسته بندی روانشناسی و علوم تربیتی
فرمت فایل doc
حجم فایل 321 کیلو بایت
تعداد صفحات 58
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

بصورت فایل ورد

همراه با منابع

مدرسه هوشمند

مقدمه:

امروزه مهمترین دغدغه‌ی نظام آموزشی و پرورشی یك كشور، ایجاد بستری مناسب جهت رشد و تعالی سرمایه‌های فكری در جامعه‌ی اطلاعاتی و دانایی ‌محور می‌باشد. برای آنكه همه‌ی گروه‌های اجتماعی قادر باشند بطور مؤثّر در چنین جامعه‌ای مشاركت داشته باشند، باید یادگیری پیوسته، خلاقیت، نوآوری و نیز مشاركت فعال و سازنده‌‌ی اجتماعی را بیاموزند. تحقّق این امر مستلزم تعریف مجدد و نوینی از نقش و كاركرد مدارس به عنوان اصلی‌ترین نهادهای آموزشی در جامعه می‌ باشد.

امروزه نظام آموزشی كشور به مدرسه‌ا‌ی نیاز دارد كه با بهره‌گیری از فناوری‌ اطلاعات و ارتباطات (فاوا)‌، امکان یادگیری پیوسته را فراهم نموده و فرصت‌های نوینی را در اختیار افراد برای تجربه‌ی زندگی در جامعه‌ی اطلاعاتی قرار ‌دهد، به گونه‌ای كه این فناوری‌ نه به عنوان ابزار، بلکه در قالب زیرساختِ توانمند‌ساز برای تعلیم و آموزش حرفه‌ای محسوب ‌‌شود.

بكارگیری گسترده‌ی فاوا در فرایند آموزش و پرورش، همزمان با تحوّل در رویكردهای آموزشی درجهان، زمینه‌‌ی شكل‌گیری مدارس هوشمند را فراهم آورده است. این مدارس از جمله نیازمندی‌های كلیدی جوامع دانش‌بنیان می‌باشند و رویكردهای توسعه‌ی مهارت‌های دانشی و كارآفرینی دانش‌آموزان را دنبال می‌نمایند. در این مدارس‌، فرایندهای یاددهی – یادگیری تقویت شده و محیط تعاملی یكپارچه برای ارتقای مهارت‌های كلیدی دانش‌آموزان با تكیه بر فعالیت‌های گروهی، در عصر دانایی محور فراهم می‌شود.

از آنجا که درحال حاضر معلم محوری پایه آموزش و پرورش در کشور می‌باشد، به روزكردن مدارس، استفاده ازفناوری‌های روز، برخورداری از خلاقیت‌های نوین در آموزش و پرورش و نیز اهمیت دادن به توانایی‌های دانش‌آموزان، لازمه این تحوّل می‌باشد.

3-2-1 منظور از مدارس هوشمند چیست ؟

در سال 1984، دیوید پرکینز[1] و همکارانش در دانشگاه ها هاروارد، طرح مدارس هوشمند را به عنوان تجربه ای نوین در برنامه های آموزش و پرورش، با استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات ارائه نمودند. این طرح به تدریج در چند مدرسه اجرا گشت و بعدها تا حدودی توسعه یافت، به طوری که امروزه برخی از کشورهای توسعه یافته در امر فناوری اطلاعات، همچون مالزی، از این مدارس جهت تربیت نیروی انسانی در برنامه های توسعه خود استفاده می کنند. در تعریف این نوع مدارس گفته شده اس که مدرسه هوشمند یک مدرسه و محیط آموزشی فیزیکی است که کنترل و مدیریت آن مبتنی بر فناوری رایانه و شبکه می باشد و محتوای اکثر دروس الکترونیکی و سیستم ارزشیابی و نظارت آن نیز هوشمند است و در فرایند آموزش به تفاوت استعداد و توانایی دانش آموز توجه می شود . بنابراین مهمترین ویژگی ها و خصوصیات این مدارس عبارتند از :

الف) در مدارس هوشمند معلمان می توانند با استفاده از بانک های اطلاعاتی و برنامه های نرم افزاری و غیره دروس جدیدی را با توجه به نیازها و علائق دانش آموزان طراحی نمایند یا اینکه دروس موجود را تغییر داده و اصلاح نمایند بنابراین محتوای آموزشی دروس در این مدارس تا حدودی متفاوت با مدارس دیگر خواهد بود.

‌ب) دانش آموزان این مدارس، خود سرعت یادگیری خود را تعیین می نمایند. همچنین در این مدارس، ساعات یادگیری محدود به ساعت های مدرسه نیست و دانش آموزان در هر لحظه که اراده کنند کلاسهای دلخواهشان را از طریق برنامه های رایانه ای یا ارتباط از راه دور در اختیار خواهند داشت.

‌ج) نقش معلمان در این مدارس تا حدود زیادی از آموزش و ارزشیابی دانش آموزان به پیگیری آموزش شخصی آنان تغییر می یابد و در نتیجه فرصت و فراغت بیشتری برای پرداختن به برنامه های رشد و بالندگی حرفه ای خود (مطالعه، برقراری ارتباطات و تعاملات سازنده و مؤثر با مکاران، ارتقاء سطح علمی و بهبود مهارتهای تدریس و …) خواهند یافت.

‌د) در این نوع مدارس دانش آموزان اغلب بجای کیف های مملو از کتب حجیم، با کامپیوترهای کیفی(lab top) در سر کلاس درس حاضر می شوند. به عبارت دیگر در این مدارس علاوه بر مواد آموزشی رایج و کتابهای درسی، انواع نرم افزارها و درس افزارهای چند رسانه ای نظیر cd و… مورد استفاده قرار می گیرد.

‌ه) ارزشیابی از دانش آموزان در مدارس هوشمند به جای اینکه در مقاطع و نوبتهای فاصله دار (در پایان هر فصل یا هر ترم و …) صورت پذیرد، همه روزه و به طور مداوم انجام می گیرد و تعدادی از این آزمون ها هم به صورت آنلاین و از راه دور می باشند.

‌و) در این مدارس دانش آموزان هنگام ورود و خروج از مدرسه، با کارت دیجیتالی که در اختیار دارند، والدین خود را از ساعت آمد و رفت خود مطلع می سازند (ارسال SMS از طریق سیستم اتوماسیون مدرسه). والدین دانش آموزان نیز می توانند با یک آموزش ساده به سیستم ارزشیابی مدرسه متصل شده و به این وسیله از وضعیت و روند پیشرفت تحصیلی فرزند خود آگاهی یابند. معمولاً در این مدارس روزانه در پایان ساعات کلاسی یکE-Mail از طرف مدرسه جهت آگاهی والدین از وضع تحصیلی فرزندانشان در آن روز، به آنها ارسال می شود.

‌ز) از آنجایی که پاره ای از فعالیت های مرسوم در مدارس دیگر، در این مدارس به کمک فناوری اطلاعات کاهش می یابد، کمیت و کیفیت تعاملات بین دانش آموزان، معلمان و والدین ارتقاء می یابد و در نتیجة هم افزایی یا سینرژی حاصل از تعاملات این سه گروه، امکان ایجاد شرایط یادگیری بهتر برای دانش آموزان فراهم می شود.


[1] David Perkins

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

در صورتی که در روند خرید و دانلود هر کدام از فایل های مرسی فایل مشکلی داشتید به  صورت 24 ساعته پشتیبان شما هستیم از طریق تلگرام با شماره 

09214087336  

یا آی دی سئو سایت @wwwlonoir  

در ارتباط باشید

همکاری در فروش

The post مبانی نظری و پیشینه مدرسه هوشمند appeared first on مرسی فایل.

لینک منبع و پست :

مبانی نظری و پیشینه مدرسه هوشمند


http://mer30file.ir/%d9%85%d8%a8%d8%a7%d9%86%db%8c-%d9%86%d8%b8%d8%b1%db%8c-%d9%88-%d9%be%db%8c%d8%b4%db%8c%d9%86%d9%87-%d9%85%d8%af%d8%b1%d8%b3%d9%87-%d9%87%d9%88%d8%b4%d9%85%d9%86%d8%af/

مبانی نظری و پیشینه پژوهش مدرسه هوشمند (فصل 2) – پاورپوینت، مبانی …

neginfile.if5.ir/مبانی-نظری-و-پیشینه-پژوهش-مدرسه-هوشمند/

Cached

Translate this pageMay 18, 2018 – قسمتی از چکیده: در تعریف مدارس هوشمند ایران چنین آمده است: مدارس هوشمند ایران مدارس توسعه یافته‌ای هستند که برای انتقال مفاهیم سنتی از ابزارهای …

مبانی نظری و پیشینه پژوهش مدرسه هوشمند (فصل 2)|marsh-hen

marsh-hen.bo1.ir/9054-html

Cached

Translate this pageدانلود و دریافت فایل مباني نظري و پيشينه پژوهش (فصل دو) مدارس هوشمند,دانلود مباني نظري مدرس هوشمند,مباني نظري مدارس هوشمند,ادبیات نظری مقاله مدارس هوشمند,فصل دوم …

پیشینه تحقیق مفهوم و ضرورت ایجاد مدارس هوشمند و مفهوم و رویکردها و مدل …

payandaneshjo.ir/پیشینه-تحقیق-مفهوم-و-ضرورت-ایجاد-مدارس/

Cached

Translate this page۲-۲-مبانی نظری مدرسه هوشمند۳ ۲-۲-۱-مدرسه هوشمند۳ ۲-۲-۲-مفهوم مدارس هوشمند۴ ۲-۲-۳-تعریف جامع مدرسه هوشمند۶ ۲-۲-۴-چارچوب مفهومی مدارس هوشمند۷ ۲-۲-۵-مهمترین دلایل …

مبانی نظری و پیشینه تحقیق تکنولوژی آموزشی درباره هوشمند سازی مدارس

docmarket.ir/…/مبانی-نظری-و-پیشینه-تحقیق-تکنولوژی-آموزش…

Cached

Translate this pageمبانی نظری و پیشینه تحقیق تکنولوژی آموزشی درباره هوشمند سازی مدارس منابع فارسی و انگلیسی دارد. ارجاع و پاورقی استاندارد دارد. رفرنس دهی استاندارد دارد.

دانلود مبانی نظری و پیشینه پژوهش مدارس هوشمند(فصل دوم)|og12470

og12470.bf1.ir/…/دانلود-مبانی-نظری-و-پیشینه-پژوهش-مدارس-هوش…

Cached

Translate this pageجزئیات فایل مطابق عبارت مباني نظري و پيشينه پژوهش مدارس هوشمند,دانلود مباني نظري هوشمند سازی مدرسه,مباني نظري مدرسه های هوشمند,ادبيات نظري مدارس هوشمند,چارچوب …

مبانی نظری و پیشینه مصورسازی اطلاعات در مدارس هوشمند – فایل فارسی

sellu.tl1.ir/product-228034-مباني-نظري-مصورسازي-اطلاعات-در-مدار…

Cached

Translate this page2-21: تئوری و مبانی نظری.. 32. 2-22: چرا مدرسه هوشمند طراحی کنیم؟. 34. 2-23: منظور از مدارس ابتدایی هوشمند چیست؟. 35. 2-23: مقایسه وجوه اشتراک و افتراق مصورسازی …

PSR3- مدارس هوشمند-مبانی و چارچوب نظری پیشینه تحقیق داخلی و خارجی

https://parsproje.com/مبانی-نظری-و-پیشینه/…مبانی…نظری…/671…

Cached

Translate this pageدانلود فایل مبانی و چارچوب نظری ، ادبیات ، پیشینه تحقیق داخلی ، پیشینه تحقیق خارجی در مورد مدارس هوشمند.

برترین پکیج مبانی نظری و پیشینه پژوهش مدرسه هوشمند – دانلود فایل …

nabdl.net77.ir/newarticle/maghaleh34636.html

Cached

Translate this pageMar 21, 2018 – شما به صفحه اختصاصی مبانی نظری و پیشینه پژوهش مدرسه هوشمند وارد شده اید.برای مشاهده توضیحات کامل روی دکمه توضیحات بیشتر کلیک کنید.

مبانی نظری تکنولوژی آموزشی درباره هوشمند سازی مدارس – نماشا

▶ 0:10

www.namasha.com/v/ItkpgvFY

Mar 21, 2017
دریافت فایل مبانی نظری تکنولوژی آموزشی درباره هوشمند سازی مدارس به صورت ورد به ادرس سایت http://yon.ir/u8saJ بروید. … مبانی نظری؛پایان نامه ارشد … دانلود مبانی و …

مبانی نظری و پیشینه پژوهش مدرسه هوشمند (فصل 2) – فروشگاه اینترنتی …

boragefile.zili.ir/مبانی-نظری-و-پیشینه-پژوهش-مدرسه-هوشمند/

Cached

Translate this pageMay 24, 2018 – مبانی نظری و پیشینه پژوهش مدرسه هوشمند (فصل 2) … دانلود مبانی نظری و پیشینه پژوهش مدارس هوشمند(فصل دوم) دانلود مبانی نظری و پیشینه پژوهش …

دانلود مبانی و پیشینه نظری مدرسه هوشمند (فصل دو ) – خرید آنلاین و …

hcf424.fanmusic.ir/دانلود-مبانی-و-پیشینه-نظری-مدرسه-هوشمن/

Cached

Translate this pageMay 9, 2018 – شما به صفحه اختصاصی مبانی و پیشینه نظری مدرسه هوشمند (فصل دو ) وارد شده اید.برای مشاهده توضیحات کامل روی دکمه توضیحات بیشتر کلیک …

مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدرسه هوشمند – پاورپوینت، مبانی نظری …

paperfile.zili.ir/مبانی-نظری-و-پیشینه-تحقیق-مدرسه-هوشمند/

Cached

Translate this pageMay 20, 2018 – توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش). همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو …

تماشا | دانلود مبانی و چارچوب نظری ، ادبیات ، پیشینه تحقیق داخلی …

▶ 0:22

tamasha.com/v/BJZjw

Apr 11, 2018 – Uploaded by پارس پروژه parsproje.com
برای دانلود مبانی و چارچوب نظری ، ادبیات ، پیشینه تحقیق داخلی ، پیشینه تحقیق خارجی در مورد مدارس هوشمند به آدرس ذیل مراجعه نمایید.

خرید فایل( مبانی و پیشینه نظری مدرسه هوشمند (فصل دو )) | lgi972

lgi972.zkoodbarkat.ir/unic/nab5840.html

Cached

Translate this pageMay 6, 2018 – خرید فایل( مبانی و پیشینه نظری مدرسه هوشمند (فصل دو )) on lgi972 | ما اولین نیستیم ولی بی شک برترین هستیمبا سلام حضور پژوهندگان گرامی.

مبانی و چارچوب نظری ، ادبیات در مورد مدارس هوشمند – آپارات

▶ 0:22

https://www.aparat.com/…/مبانی_و_چارچوب_نظری_،_ادبیات_در_مورد…

Apr 9, 2018
پارس پروژه برای دانلود مبانی و چارچوب نظری ، ادبیات ، پیشینه تحقیق داخلی ، پیشینه تحقیق خارجی در مورد مدارس هوشمند به آدرس ذیل مراجعه نمایید.

دانلود مبانی و پیشینه نظری مدرسه هوشمند (فصل دو ) -کامل و جامع | artainc.ir

artainc.ir/paperduni/mpp5115.html

Cached

Translate this pageMay 10, 2018 – بیننده گرامی سلام.به وب ما خوش آمدیدهموطن گرامی سلام.به صفحه ی دانلود _مبانی و پیشینه نظری مدرسه هوشمند (فصل دو )_خوش امدید.امیدوارم بهره کافی را …

مبانی نظری و پیشینه مدرسه هوشمند – کشاورزی شرقی

mearticle.ir/agriculture/مبانی-نظری-و-پیشینه-مدرسه-هوشمند/

Cached

Translate this pageمبانی نظری و پیشینه مدرسه هوشمند. مبانی نظری و پیشینه مدرسه هوشمند کاربر گرامی هم اکنون در حین مشاهده فایلی با نام مبانی نظری و پیشینه مدرسه هوشمند میباشید.

خرید فایل( مبانی نظری و پیشینه پژوهش مدرسه هوشمند)

dbfarhodbolc.ir/post/matlab385.html

Cached

Translate this pageFeb 1, 2018 – لحظات خوشی را برای شما آرزومندیم عنوان محصول دانلودی:مبانی نظری و پیشینه پژوهش مدرسه هوشمند یکی از بهترین فایل ها در این موضوع پیش روی …

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدرسه هوشمند – دیکشنری آنلاین

lemot.ir/file/…/دانلود-مبانی-نظری-و-پیشینه-تحقیق-مدرسه-هوشمند

Cached

Translate this pageتوضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامهتوضیحات …

خرید دانلود مبانی نظری و پیشینه پژوهش مدارس هوشمند(فصل دوم)| عرفان فایل

erfanfile.azinazon.ir/prod-en-8787-دانلود-مبانی-نظری-و-پیشینه-…

Cached

Translate this pageیکی از بهترین فایل ها با عنوان مباني نظري و پيشينه پژوهش مدارس هوشمند,دانلود مباني نظري هوشمند سازی مدرسه,مباني نظري مدرسه های هوشمند,ادبيات نظري مدارس هوشمند …

پیشینه و مبانی نظری تحقیق مدرسه هوشمند |30008| کار دانشجویی

studenting.softhd.ir/studenting/30008/html

Cached

Translate this pageMar 19, 2018 – پیشینه و مبانی نظری تحقیق مدرسه هوشمند. توضیحات: فصل دوم تحقیق کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش). همراه با منبع نویسی درون …

گزارش دانلود مبانی نظری و پیشینه پژوهش مدارس هوشمند(فصل دوم)| شما!

shoma.booktec.ir/prod-en-8383-دانلود-مبانی-نظری-و-پیشینه-پژ…

Cached

Translate this pageبا سلام دوست عزیز مباني نظري و پيشينه پژوهش مدارس هوشمند,دانلود مباني نظري هوشمند سازی مدرسه,مباني نظري مدرسه های هوشمند,ادبيات نظري مدارس هوشمند,چارچوب نظري …

جدیدترین: دانلود مبانی نظری و پیشینه پژوهش مدارس هوشمند(فصل دوم)| مبانی

mabani.bashbav.ir/prod-en-8463-دانلود-مبانی-نظری-و-پیشینه-پ…

Cached

Translate this pageبه سرای دانش وب سایت: مبانی خوش آمدید فایل و مطلب آموزشی مورد نظر با عنوان مباني نظري و پيشينه پژوهش مدارس هوشمند,دانلود مباني نظري هوشمند سازی مدرسه,مباني …

گزارش دانلود مبانی نظری و پیشینه پژوهش مدارس هوشمند(فصل دوم)| سمیر …

samirdl.1tecnic.ir/prod-en-8595-دانلود-مبانی-نظری-و-پیشینه-پژ…

Cached

Translate this pageیکی دیگر از بهترین فایل ها با عنوانمباني نظري و پيشينه پژوهش مدارس هوشمند,دانلود مباني نظري هوشمند سازی مدرسه,مباني نظري مدرسه های هوشمند,ادبيات نظري مدارس …

دانلود مبانی نظری و پیشینه پژوهش مدارس هوشمند(فصل دوم)|آموزش و همراهی

nazpak.ir/prod-en-8492-دانلود-مبانی-نظری-و-پیشینه-پژوهش-مدار…

Cached

Translate this pageمباني نظري و پيشينه پژوهش مدارس هوشمند,دانلود مباني نظري هوشمند سازی مدرسه,مباني نظري مدرسه های هوشمند,ادبيات نظري مدارس هوشمند,چارچوب نظري مدرسه های هوشمند …

صفحه فایل: مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدرسه هوشمند| پست بلاگ

post23.nazpak.ir/prod-es-75686.html

Cached

Translate this pageپست بلاگ : عنوان و مشخصات فایل مطابق عنوان صفحه فایل: مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدرسه هوشمند می باشد که می توانید نسبت به دریافت آن اقدام نمایید. مبانی …

عنوان فایل دانلود مبانی نظری و پیشینه پژوهش مدارس هوشمند(فصل دوم)| هنر

art18.haminha.ir/prod-en-8279-دانلود-مبانی-نظری-و-پیشینه-پژو…

Cached

Translate this pageمباني نظري و پيشينه پژوهش مدارس هوشمند,دانلود مباني نظري هوشمند سازی مدرسه,مباني نظري مدرسه های هوشمند,ادبيات نظري مدارس هوشمند,چارچوب نظري مدرسه های هوشمند …

عنوان مطلب دانلود مبانی نظری و پیشینه پژوهش مدارس هوشمند(فصل دوم)| هنر

art21.haminha.ir/prod-en-8273-دانلود-مبانی-نظری-و-پیشینه-پژو…

Cached

Translate this pageمباني نظري و پيشينه پژوهش مدارس هوشمند,دانلود مباني نظري هوشمند سازی مدرسه,مباني نظري مدرسه های هوشمند,ادبيات نظري مدارس هوشمند,چارچوب نظري مدرسه های هوشمند …

دریافت دانلود مبانی نظری و پیشینه پژوهش مدارس هوشمند(فصل دوم)| هنر

art11.haminha.ir/prod-en-8272-دانلود-مبانی-نظری-و-پیشینه-پژو…

Cached

Translate this pageمباني نظري و پيشينه پژوهش مدارس هوشمند,دانلود مباني نظري هوشمند سازی مدرسه,مباني نظري مدرسه های هوشمند,ادبيات نظري مدارس هوشمند,چارچوب نظري مدرسه های هوشمند …

مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدرسه هوشمند|بهترین وب سایت کتاب،مقاله-c

c.efslls.ir/prod-es-75230-html

Cached

Translate this pageتوضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش). همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه. توضیحات …

فرستادن دیدگاه

× بستن تبلیغات