× بستن تبلیغات
اکتبر
20
2018

مبانی نظری و پیشینه تحقیق درباره کمال گرایی

مبانی نظری و پیشینه تحقیق درباره کمال گرایی

مبانی نظری و پیشینه تحقیق درباره کمال گرایی
دسته بندی روانشناسی و علوم تربیتی
بازدید ها 18
فرمت فایل doc
حجم فایل 24 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 17

مبانی نظری و پیشینه تحقیق درباره کمال گرایی

فروشنده فایل

کد کاربری 7243

کاربر

مبانی نظری و پیشینه تحقیق درباره کمال گرایی

دارای منابع کامل (فارسی و انگلیسی)

دارای رفرنس دهی استاندارد

فرمت : DOC

تعداد صفحات : 17

بخشی از متن

  • کمال گرایی

در این بخش از این فصل به کمال گرایی، تعاریف کمال گرایی و دیدگاه ههای مطرح در زمینه کمال گرایی می پردازیم.

  • تعاریف کمال گرایی

کمال گرایی که از اوایل قرن بیستم مفهوم مورد علاقه روان شناسان بوده عبارت است از: «گرایش افراطی به بی عیب و نقص بودن، کوچک ترین اشتباه خود را گناه نابخشودنی دانستن و مضطربانه در انتظار پیامدهای شکست نشستن»(سامی، 1392).

کمال گرایی به وسیله برنز در سال 1980 به این صورت تعریف شده است: کمال گرایان کسانی هستند که استانداردهای بالا و غیر قابل دسترس را برای خود وضع می کنند، این گونه افراد تحت فشار زیاد قرار دارند و به طور دائم به سمت اهداف غیر ممکن به پیش می روند و ارزش خود را براساس کارایی، کمال و پیشرفت اندازه گیری می کنند (به نقل از تقدس، 1390).

هویت و فلت (1991) معتقدند که «کمال گرایی یعنی گرایش فرد به داشتن مجموعه ای از معیارهای بالا و افراطی و تمرکز به شکست ها و نقش عملکرد». شافران، کوپر و فیربرن (2002) کمال گرایی بالینی را این گونه تعریف کرده اند: «وابستگی مفرطی خود ارزیابی به تعقیب معیارهای آمرانه شخصی و خود تحمیل شده، حداقل در یک حوزه برجسته برخلاف پیام های منفی آن».

  • مبانی نظری و تاریخی کمال گرایی

می توان گفت که کما گرایی قدمتی به طول یک قرن دارد. و اولین کسانی که به کمال گرایی به عنوان یک موضوع مهم رفتار انسان توجه داشتند فیلسوفان و حکیمان بودند یکی از آنها ژانت (1898) بود که در مورد ایده ها و عقاید تثبیت شده داشتند ویژگی اصلی آنها سخت گیری و دقت بیش از حد بود، از دیگر فیلسوفان قدیمی ایبکتوس (1897) و دوبیز (1907) بودند که بر نگرش افراد که گاهی این عقاید و نگرش های سخت گیرانه می باشد و منجر به کمال گرایی انسان می شود توجه داشتند (به نقل از اگان، 2005).

الف) زیگموند فروید

فروید بنیانگذار مکتب روان کاوی معتقد است که کمال گرایی و وسواس فکری و عملی ناشی از تثبیت در مرحله مقعدی زندگی کودک حدودا از 18 ماهگی شروع می شود و برای کودک، مقعد، نگهداری و دفع ادرار و مدفوع منبع لذت است همچنین شروع تجربه، جدایی و استقلال در این دوره همه شرایطی را ایجاد می کند که بین کودک و والدین تعارض و درگیری برای آموزش و توالت از یک سو و استقلال و وابستگی از سوی دیگر کودک را با مادر ی عصبانی روبه رو می کند. نتیجتا کودک حالتی از عشق و تنفر پیدا کرده و این قضیه زمینه شک و تردید بود. و کمال گرایی برای کودک فراهم می کند. از نگاه دیگر فروید کمال گرایی را نتیجه فراخود سخت گیر و تنبیه کننده که نیازمند رفتار و منش اخلاقی برتر در تمامی زمینه های زندگی است می دانست(به نقل از اگان، 2005).

به عبارت دیگر، به عقیده فروید(1959-1926)، زمانی که فرامن سخگیر، فرد را برای پیشرفت و رفتار عالی تحت فشار قرار می دهد، میل به کمال گرایی در فرد ظاهر می شود(به نقل از هیل و همکاران، 1997). فراخود که مرحله سوم شخصیت در نظریه ساختار شخصیتی فروید می باشد و از 5-4 سالگی در کودکان شکل می گیرد. بیان درونی ارزش ها اخلاقی والدین و اجتماع کودک است. کوشش فراخود بیش تر برای رسیدن به آرمان ها و کمال است تا واقعیت (به نقل از اگان، 2005).

……

.

پشتیبانی 24 ساعته و آنلاین این فایل در صورت وجود مشکل در روند خرید و دانلود فایل شماره تماس و پیامک 09214087336 یا آی دی تلگرام @wwwlonoir
PSR46-کمال گرایی-مبانی و چارچوب نظری، پیشینه تحقیق داخلی و خارجی

دانلود مبانی و چارچوب نظری، پیشینه تحقیق داخلی و خارجی در مورد کمال گرایی مبانی نظری کمال … 2-18-1-1-پژوهش هایی درباره رابطه کمال گرایی و رضایت زناشویی 14.
مبانی نظری و پیشینه تحقیق درباره کمال گرایی – مارکت فایل

مبانی نظری و پیشینه تحقیق درباره کمال گرایی منابع فارسی و انگلیسی دارد. ارجاع و پاورقی استاندارد دارد. رفرنس دهی استاندارد دارد. کاملترین در سطح اینترنت، …
مبانی نظری و پیشینه تحقیق کمال گرایی – دانلود رایگان

دانلود رایگان مبانی نظری و پیشینه تحقیق کمال گرایی. … APA جهت استفاده فصل دو تحقیق; توضیحات نظری کامل در مورد متغیر; پیشینه داخلی و خارجی در … دانلود مقاله پیشینه تحقیق و مبانی نظری نشخوار فکری تحقیق زیر درباره نشخوار فکری می .
مبانی نظری و پیشینه تحقیق کمال گرایی – دانلود رایگان

مبانی نظری و پیشینه تحقیق کمال گراییمبانی نظری و پیشینه تحقیق کمال گرایی در 22 صفحه و آماده ویرایش کمال گرایی تاریخچه کمال گرایی (1956) اشاره می کندکه …
ادبیات نظری و پیشینه تحقیق کمال گرایی (فصل دوم )

کمال گرایی مفهومی است که تاریخچه ی نسبتا طولانی دارد و توسط عده ای از روان شناسان … توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
دانلود کامل مبانی نظری و پیشینه تحقیق کمال گرایی – دومینو فایل

16 ا کتبر 2017 … مبانی نظری و پیشینه تحقیق درباره کمال گرایی. دارای منابع کامل (فارسی و انگلیسی). دارای رفرنس دهی استاندارد. فرمت : DOC. تعداد صفحات : ۱۷.
مبانی نظری و پیشینه رابطه کمال گرایی و سرسختی با رضایت زناشویی

16 سپتامبر 2018 … 2-1-1 تاریخچه کمال گرایی.. 12 … 2-1-3 نظریه ها، دیدگاه ها و ابعاد کمال گرایی. … 2-18 -1-1-پژوهش هایی درباره رابطه کمال گرایی و رضایت زناشویی 55.
ادبیات و تحقیق کمال گرایی – مادسیج

22 سپتامبر 2015 … پایان نامه. ادبیات پایان نامه کمال گرایی. با توجه به پیشرفت فناوری اطلاعات … مبانی نظری کمال گرایی … پیشینه پژوهش: دارد(ایرانی و خارجی).
پیشینه ومبانی نظری تحقیق کمال گرایی – فروشگاه مبانی نظری،فصل …

فصل دوم پایان نامه،پیشینه،ادبیات پژوهش ،کارشناسی ارشد روانشناسی،مفهوم ،مبانی نظری،مبانی نظری وپیشینه تحقیق پیشینه ومبانی نظری تحقیق کمال گرایی دارای …
مبانی نظری و پیشینه تحقیق کمال گرایی – بازار خراسان یک فروشگاه …

3 سپتامبر 2018 … فرمت : doc تعداد صفحات : ۱۷ مبانی نظری و پیشینه تحقیق درباره کمال گرایی بخشی از متن : کمال گرایی: سازة كمال گرايي در گذشته مورد توجه نظر …

درباره نویسنده:

فرستادن دیدگاه

× بستن تبلیغات