× بستن تبلیغات
اکتبر
20
2018

مبانی نظری و پیشینه تحقیق توسعه گردشگری روستایی

مبانی نظری و پیشینه تحقیق توسعه گردشگری روستایی

مبانی نظری و پیشینه تحقیق توسعه گردشگری روستایی
دسته بندی جغرافیا
بازدید ها 24
فرمت فایل docx
حجم فایل 153 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 44

مبانی نظری و پیشینه تحقیق توسعه گردشگری روستایی

فروشنده فایل

کد کاربری 4674

کاربر

جزئیات:

توضیحات: فصل دوم پژوهش کارشناسی ارشد و دکترا (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه

توضیحات نظری کامل در مورد متغیر

پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه

رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب

منبع : انگلیسی و فارسی دارد (به شیوه APA)

2-1- گردشگری روستایی 11

2-2- تعریف گردشگری روستایی 12

2-2-1- گردشگری عشایری (یک الگوی فضایی) 13

2-3- قلمرو گردشگری روستایی 14

2-4- انواع گردشگری روستایی 16

2-4-1- گردشگری طبیعی/ روستایی 16

2-4-2- گردشگری فرهنگی/ روستایی 16

2-4-3- اكوتوریسم 16

2-4-3-1-…………….. اكوتوریسم به عنوان یك مفهوم 17

2-4-4- گردشگری دهکده‌ای 18

2-4-5- گردشگری كشاورزی 18

2-4-6- گردشگری مزرعه 19

2-4-7- گردشگری سبز 19

2-5- اثرات توسعه گردشگری روستایی 20

2-6- گردشگری روستایی: مفاهیم و ارزیابی 23

2-7- گردشگری روستایی، راهبرد توسعه‌ی روستایی 30

2-8- پیشینه تاریخی گردشگری روستایی 31

2-9- گردشگری روستایی در تجارب جهانی 34

2-9-1-1-.. گردشگری روستایی در ایالات متحده آمریكا (ایالت یوتا) 35

2-9-1-2-…………….. گردشگری روستایی در روستای «برونته» انگلستان 36

2-9-1-3-.. طرح «تاركا» در انگلستان 37

2-9-1-4-.. گردشگری روستایی در اسپانیا 39

2-9-1-5-.. گردشگری روستای در استرالیا و نیوزلند 40

2-10- مطالعات انجام شده پیرامون موضوع تحقیق ………………………………………………………………..43

فصل دوم: پیشینه و مبانی نظری تحقیق

در فصل دوم پایان نامه، محقق به بررسی و مرور ادبیات تحقیق می‌پردازد، هر تحقیق و مطالعه ای گذشته ای دارد و مباحث گوناگونی در آن حوزه ارائه گردیده است. بخشی از این مباحث به صورت تئوریك و نظری‌اند و برخی دیگر مطالعات تجربی هستند كه در آن حوزه انجام گرفته‌اند. محقق به هنگام بررسی دیدگاه‌ها و نظریه‌ها، باید تلاش كند تا از میان کتاب‌ها، گزارش‌های تحقیقاتی، مقاله‌ها و مطالعه‌هایی كه در گذشته در خصوص موضوع مورد نظر انجام گرفته، به جمع آوری دیدگاه‌ها و نظریه های مطرح در آن حوزه پرداخته و آن‌ها را به دقت مورد مطالعه قرار دهد. هنر محقق در این است كه به جای بررسی و مطالعه پراكنده این دیدگاه‌ها، به دسته بندی و طبقه بندی آن‌ها بپردازد. در هنگام بررسی مطالعات تجربی انجام شده پیرامون موضوع تحقیق، محقق مجدداً به مطالعه و بررسی مقالات، گزارش‌ها، پایان نامه‌ها و تحقیقاتی كه به صورت تجربی در حوزه موضوع مورد مطالعه انجام گرفته است، پرداخته و اطلاعات مورد نیاز را جمع آوری می‌نماید. تحقیقات پیشین در زمینه موضوع مورد نیاز می‌تواند منبع با ارزشی در هدایت تحقیق و تهیه پرسش نامه باشد. در این فصل از پایان نامه به بررسی دیدگاه دانشمندان مختلف در خصوص مباحث مرتبط با توریسم (گردشگری) روستایی پرداخته شده است. این مباحث شامل: تعاریف و مفاهیم مرتبط با گردشگری روستایی، انواع گردشگری روستایی، پیشینه تاریخی گردشگری روستایی، كاربرد گردشگری روستایی در برخی كشورها، اثرات و پی آمدهای گردشگری در نواحی روستایی می‌باشند و در انتهای این فصل به بررسی مطالعات تجربی انجام شده پیرامون موضوع تحقیق پرداخته شده است.

گردشگری روستایی

در حال حاضر انسان متمدن امروزی که از فشارهای گوناگون شهرنشینی صنعتی و ماشینی شدن زندگی رنج می­برد، تمایل فزاینده‌ای برای روی آوردن به آرامش طبیعی و ظرافت‌های فرهنگی جوامع روستایی دارد. گسترش خطوط حمل‌ونقل دریایی، زمینی و هوایی بین مناطق مختلف روستایی و شهری جهان و هم چنین شکل‌گیری و گسترش سازمان‌های ارائه‌دهنده خدمات به گردشگران از عوامل عمده برای رونق گرفتن گردشگری روستایی به شمار می‌آید. خوشبختانه مناطق روستایی ایران از تنوع وسیع فرهنگی، آداب و رسوم و منابع طبیعی برخوردارند که آن‌ها را به منابع بسیار جذاب برای گردشگران تبدیل کرده است. از لحاظ مفهومی به نظر ساده می‌آید که گردشگری روستایی را به عنوان گردشگری که مناطق روستایی را در بر می‌گیرد تعریف کنیم. ولی این تعریف نمی‌تواند شامل مجموعه‌ای از فعالیت‌ها و اشکال متنوع مدیریتی و نهادهای توسعه‌یافته تر کشورهای مختلفی شود که در ارتباط با صنعت گردشگری فعالیت می‌کنند. در این قسمت به بیان تعاریف متعددی از گردشگران روستایی و پس از آن به بیان مفاهیم مرتبط با انواع گردشگری روستایی و اثرات مثبت و منفی توسعه گردشگری روستایی پرداخته می‌شود.

تعریف گردشگری روستایی

با توجه به اینکه گردشگری روستایی می‌تواند در برگیرنده گستره وسیعی از گونه‌های مختلف گردشگری باشد، می‌توان تعاریف متعددی از گردشگری روستایی ارائه داد. «گردشگری روستایی عبارت از فعالیت‌ها و گونه‌های مختلف گردشگری در محیط‌های مختلف روستایی و پیرامون آن‌ها که دربردارنده آثار (مثبت- منفی) برای محیط زیست روستا (انسانی- طبیعی) است. بدیهی است این‌چنین برداشتی از گردشگری روستایی می‌تواند زمینه‌های مختلف فعالیت‌های گردشگری چون: سکونتگاه‌ها، رویدادها، جشنواره‌ها، ورزش‌ها و تفریحات گوناگون را در بر گیرد که در محیط روستا شکل می‌گیرند. در این بین شرایطی طبیعی، مورفولوژیکی و اقلیمی همراه با ساختارهای اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی محیط روستا اشکال گوناگون و متنوعی از روستاها را به وجود می‌آورند که هر کدام به لحاظ فیزیکی، تیپ معماری، نوع مسکن، الگوی سکونت، نوع معیشت، آداب و رسوم و سنت‌ها از یکدیگر متمایز می‌شوند. این وجه تمایز و وجوه مختلف روستاها خود خالق جاذبه‌هایی است که گردشگران روستایی را به بازدید از این مناطق علاقمند و آن‌ها را هراز گاهی به مسافرت به این مناطق وامی‌دارد.

مبانی نظری و پیشینه تحقیق توسعه گردشگری با دیدگاه راهبردی …

16 سپتامبر 2018 … توضیحات: فصل دوم پژوهش کارشناسی ارشد و دکترا (پیشینه و مبانی نظری پژوهش). همراه با منبع …. دریافت فایل. مبانی نظری و پیشینه تحقیق توسعه گردشگری با دیدگاه راهبردی … 2-8- پیشینه تاریخی گردشگری روستایی 31.
مبانی نظری توسعه گردشگری روستایی – baerhloewfile

16 سپتامبر 2018 … همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه. توضیحات نظری کامل در مورد متغیر. پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر …
ادبیات نظری و پیشینه تحقیق نقش گردشگری در تغییرات اقتصادی …

10 سپتامبر 2018 … جزئیات: توضیحات: فصل دوم پژوهش کارشناسی ارشد و دکترا (پیشینه و مبانی نظری پژوهش) … 2-8- علل توسعه گردشگری روستایی در دنیای مدرن 45.
دانلود فایل درباره پیشینه و مبانی نظری توسعه گردشگری روستایی …

21 مه 2017 … دانلود فایل درباره پیشینه و مبانی نظری توسعه گردشگری روستایی … در فصل دوم پایان نامه، محقق به بررسی و مرور ادبیات تحقیق میپردازد، هر …
پیشینه و مبانی نظری توسعه گردشگری روستایی – بازار خراسان یک …

12 آگوست 2018 … فصل دوم پایان نامه،پیشینه،ادبیات پژوهش ،کارشناسی ارشد روانشناسی،مفهوم ،مبانی نظری،مبانی نظری وپیشینه تحقیق پیشینه و مبانی نظری …
تدوین برنامه راهبردی توسعه گردشگری روستایی ایران

و چه راهبردها و راهکارهایی جهت توسعه گردشگری که منجر به توسعه روستایی و ملی شود، وجود دارد؟ در ادامه به بررسی مبانی نظری و پیشینه تحقیق و همچنین تحلیل نقاط …
مبانی نظری و پیشینه تحقیق توسعه گردشگری با دیدگاه راهبردی …

5 ژوئن 2018 … بخشی از متن مبانی نظری و پیشینه تحقیق توسعه گردشگری با … توضیحات نظری کامل در مورد متغیر … 2-21- انواع روستا از نظر سكونت گاهی 63.
مبانی نظری و پیشینه نقش گردشگری در تغییرات اقتصادی، اجتماعی و …

29 آگوست 2017 … مبانی نظری و پیشینه نقش گردشگری در تغییرات اقتصادی، اجتماعی و کالبدی روستا. پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش … ۲-۸- علل توسعه گردشگری روستایی در دنیای مدرن.. ۴۵ … وضعيت :موجود. دسته بندی : تحقیقات آماده و پیشینه.
مبانی نظری و پیشینه تحقیق توسعه گردشگری روستایی – آنلاین مقاله

مبانی نظری و پیشینه تحقیق توسعه گردشگری روستایی ,مبانی نظری توسعه گردشگری روستایی , پیشینه تحقیق توسعه گردشگری روستایی ,مبانی نظری و …
ﻣﯿﺰﺑﺎن ﺟﺎﻣﻌﻪ دﯾﺪﮔﺎه از روﺳﺘﺎﯾﯽ ﺗﻮﺳﻌﻪ ﺑﺮ ﮔﺮدﺷﮕﺮي اﺛﺮ – مجله آمایش جغرافیایی فضا

15 مارس 2014 … ﺗﺤﻘﯿﻖ ﺣﺎﺿﺮ ﺑﺎ ﻫﺪف ﺑﺮرﺳﯽ دﯾﺪﮔﺎه ﺟﺎﻣﻌﻪ ﻣﯿﺰﺑﺎن در ﻣﻮرد اﺛﺮات ﮔﺮدﺷﮕﺮي ﺑﺮ ﺗﻮﺳﻌﻪ روﺳﺘﺎﯾﯽ. اﻧﺠﺎم ﮔﺮدﯾﺪ. … روﺳﺘﺎﻫﺎي ﺑﺨﺶ ﻣﺎﻫﺎن ﮐﺮﻣﺎن. از دﯾﺪﮔﺎه روﺳﺘﺎﺋﯿﺎن. ﭼﯿﺴﺖ؟ ادﺑﯿﺎت و. ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ ﺗﺤﻘﯿﻖ. ﭘﮋوﻫﺶ. ﻫﺎ ….. ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮي. اﻣﺮوزه. ﺗﻌﺮﯾﻒ. ﮔﺮدﺷﮕﺮي. رو. ﺳﺘﺎﯾﯽ. ﺑﺤﺚ. ﻫﺎي. ﺑﺴﯿﺎري. را. ﺑﺪون. رﺳﯿﺪن. ﺑﻪ.

درباره نویسنده:

فرستادن دیدگاه

× بستن تبلیغات