× بستن تبلیغات
ژوئن
3
2018

مبانی نظری و پیشینه آموزش رفتارهای شهروندی و شعور جمعی

مبانی نظری و پیشینه آموزش رفتارهای شهروندی و شعور جمعی , مبانی نظری و پیشینه آموزش رفتارهای شهروندی و شعور جمعی

مبانی نظری و پیشینه آموزش رفتارهای شهروندی و شعور جمعی

دسته بندی موضوعی و مشاهده سایر مقالات و فایل ها در موضوع : علوم اجتماعی

دسته بندی علوم اجتماعی
فرمت فایل docx
حجم فایل 96 کیلو بایت
تعداد صفحات 36
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

بصورت فایل ورد

همراه با منابع

مقدمه

معرفت و جوانب آن از دیر باز ذهن آدمی را به خود مشغول کرده است دقت و بررسی در این زمینه به پیدایش شاخه ای از فلسفه یعنی معرفت شناسی منجر شده است. یکی از موضوعات معرفت شناسی رابطه ذهن و عین و تأثیر یا استقلال این دو نسبت به یکدیگر است. اگرچه اصطلاح جامعه شناسی معرفت در قرن بیستم وضع شده است ولی طرح مسائل اولیه معرفت شناسی مسئله ای جدید نبوده و ریشه در عصر باستان دارد.

در دوران باستان و قرون وسطی، معرفت نیز مانند چیز های دیگر اهمیت داشت. یعنی معرفت هم چیزی است که در جهان وجود دارد، ولی ویژگی فلسفه جدید این بود که معرفت، در زندگی نقش محوری یافت و جهان را چیزی موجود در معرفت انگاشتند. می توان گفت اولین زمینه پیدایش جامعه شناسی معرفت که در صدر تجربه گرایی قرار دارد پژوهش های بیکن در باب بت ها است .نظریه بت ها اولین اندیشه در باب ارتباط معرفت با تعینات اجتماعی است.بیکن خطاهای ذهن انسان را بت می نامد.بت ها به عللی مانع شناخت انسان از واقعیت میگردند. مقصود او از بت نگرش هایی از پیش پذیرفته ای است که برخی از آنها ناشی از سرشت انسان و برخی دیگر تحت تأثیر عوامل اجتماعی است که باعث کج فهمی ها و بد اندیشی ها می شود. دغدغه ی فکری بیکن تعیین اجتماعی معرفت و مسئله آگاهی کاذب است و مباحث خود را به طور نمادین تحت عنوان بت ها مطرح کرده است(توکل،55:1987).

یکی از جریان های فلسفی عمده که تأثیری شگرف بر جامعه شناسی معرفت داشت. فلسفه عصر روشنگری فرانسه است فیلسوفان آن عصر ، شدیدا تحت تأثیر فلسفه تجربه گرایی و مکاتب مختلف فکری انگلیس بودند. منتسکیو، ولتر، سن سیمون و تا حدودی کنت از فیلسوفان عصر روشنگری فرانسه اند(علیزاده و دیگران،95:1388).

از عصر روشنگری، فیلسوفان فرانسوی و اسکاتلندی به این موضوع پرداختند که همه تفاوت ها و اخلاق های فرهنگی ، اجتماعی دارای منشا اجتماعی است و به همین جهت ، از عوامل اجتماعی، سیاسی و اقتصادی سبب پیدایش آگاهی بشری می شوند و شکل و محتوای این آگاهی را تعیین می کنند.بنابراین می توان تبدیل معرفت شناسی کلاسیک و ناب را به نوعی معرفت شناسی تجربی، یکی از بنیاد های فکری جامعه شناسی معرفت دانست. (علیزاده و دیگران،1388: 35-36).

امروزه فیلسوفان معرفت به نقش دیگران در فرآیند شکل گیری باورداشت های روزانه و اندیشه های رسمی توجه یافته اند و شناخت را صرفا نوعی فعالیت ذهنی و فردی تلقی نمی کنند. . در جریان زندگی هر انسان ، روابط فراوان و پیچیده ای میان او و محیط(که شامل طبیعت و سایر انسانهاست) برقرار می شود. این روابط انسان را به طبیعت و انسان های دیگر پیوند می دهند. بنابر این “بیش از این که تفکر ،فردی باشد،سیمایی جمعی دارد،آن چنان که با اطمینان می توان گفت که در تفکر فردی،من های مختلف فرد،در کشاکش و مجادله اند.به سخن دیگر،امر فردی تا حدی تحت فشار امر جمعی قرار دارد”(گورویچ و دیگران،152:1388).بنابراین”موجودیت جامعه شناسی معرفت بدون قبول مناسبات دو سویه میان معرفت های جمعی و معرفت های فردی تثبیت نخواهدشد،معرفت های جمعی بر احکام جمعی مبتنی بوده و بر حقیقت تجربیات و شهود جمعی تاکید می کنند.هر وجدانی در مناسبات دو سویه میان من،دیگری و ما تحقق می یابد”(علیزاده و دیگران،360:1388).

ویژگی اصلی جامعه شناسی معرفت معاصر،فاصله گرفتن از نظریه جبر اجتماعی معرفت با تکیه بر عاملیت طبقه و ساختار اجتماعی و با تأکید بر ایدئولوژی و رفتن بطرف فضای معنا در جامعه،شکل گیری،تبادل و باز تولید آن است.در این رویکرد مسائلی از قبیل انواع جدید سازمان اجتماعی دخیل در معرفت،موقعیت جدید معرفت و فرهنگ مطرح است. و تمرکز بر موضوعاتی نظیر،معرفت غیر رسمی و معرفت زندگی روزمره است.”کار کردفعال معرفت ها در زندگی عمومی،تولید و جهت دهی به افکار و رفتار عمومی است”(مک کارتی،21:1388).”این کارکرد های معرفتی عبارتند از:یکپارچگی نظم اجتماعی،فراهم کردن حس معنا دار و منسجم از واقعیت و غیر واقعیت برای انسانها،خلق و حفظ هویت گروهی و شخصی و مشروعیت بخشی به کنش و اقتدار”(مک کارتی،24:1388).

با توجه به کارکردهای معرفت می توان با نظارت و جهت دهی معرفت افراد به سوی درک و فهم منافع جمعی از طریق آموزش مهارت های مشارکت اجتماعی و تقویت حس همکاری و مسئولیت پذیری ،به جامعه ای یکپارچه و منسجم دست یافت،فضایی امن در جهت رشد و تعالی تک تک افراد جامعه.آموزش مهارت های مشارکت اجتماعی، نه تنها باعث ایجاد تعلق و حس جمعی می شود بلکه سبب رشد و تعالی کودک نیز می گردد.اگر از این دیدگاه به مسئله توجه شود،هدف،صرفاً پرورش افرادی مسئول و دارای حس همکاری در اجتماع نیست،بلکه راهی به سوی رشد انسانی سالم از نظر روانی است، هدف،تربیت شهروندانی است که خود را صاحب حقوق و در عین حال مسئول بدانند و فضا و عرصه عمومی شهر ها را متعلق به خود دانسته و در حفظ و نگهداری آن بکوشد.

با توجه به مطالب مطرح شده ،در پژوهش حاضر این دیدگاه مطرح می شود،که می توان از آموزش مهارت های شهروندی به عنوان ابزاری در جهت کسب و ارتقاء معرفت فردی و اجتماعی استفاده نمودو بدنبال آن کسب معرفت فردی و شهروندی می تواند سبب ارتقاء شعور جمعی افراد گردد.

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

در صورتی که در روند خرید و دانلود هر کدام از فایل های مرسی فایل مشکلی داشتید به  صورت 24 ساعته پشتیبان شما هستیم از طریق تلگرام با شماره 

09214087336  

یا آی دی سئو سایت @wwwlonoir  

در ارتباط باشید

همکاری در فروش

The post مبانی نظری و پیشینه آموزش رفتارهای شهروندی و شعور جمعی appeared first on مرسی فایل.

لینک منبع و پست :

مبانی نظری و پیشینه آموزش رفتارهای شهروندی و شعور جمعی


http://mer30file.ir/%d9%85%d8%a8%d8%a7%d9%86%db%8c-%d9%86%d8%b8%d8%b1%db%8c-%d9%88-%d9%be%db%8c%d8%b4%db%8c%d9%86%d9%87-%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%b1%d9%81%d8%aa%d8%a7%d8%b1%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%b4%d9%87%d8%b1%d9%88%d9%86%d8%af%db%8c-%d9%88-%d8%b4%d8%b9%d9%88%d8%b1-%d8%ac%d9%85%d8%b9%db%8c/

مبانی نظری و پیشینه آموزش رفتارهای شهروندی و شعور جمعی – کشاورزی …

mearticle.ir/agriculture/مبانی-نظری-و-پیشینه-آموزش-رفتارهای-شهر/

Cached

Translate this pageمبانی نظری و پیشینه آموزش رفتارهای شهروندی و شعور جمعی کاربر گرامی هم اکنون در حین مشاهده فایلی با نام مبانی نظری و پیشینه آموزش رفتارهای شهروندی و شعور …

تحقیق شهروندی و رفتار شهروندی سازمانی، مفاهیم ، ابعاد، ویژگی ها، نظریه …

payandaneshjo.ir/تحقیق-شهروندي-و-رفتار-شهروندي-سازماني/

Cached

Translate this page۲-۸ عوامل تأثیر گذار بر رفتار شهروندی سازمانی ۲۸ … ۲-۱۶ مبانی حقوق بشر و شهروندی ۴۳ ۲-۱۷چارچوب نظری ۴۵ ۲-۱۸ پیشینه تحقیق ۴۸ … تربیت و آموزش شهروندی و شهروندمداری در واقع در بر گیرنده یادگیری دانش ، مهارت ها و ارزش هایی است که با ماهیت و شیوه های اداری یک نظام … شهروندی امروزه نقش مهمی در تقویت روح جمعی و وجدان جمعی دارد.

دانلود مبانی نظری و پیشینه پژوهش رفتار شهروندی سازمانی|بهترین وب …

gumma.30200.ir/prod-en-8361-html

Cached

Translate this pageدانلود بهترین فایل دانلود مبانی نظری و پیشینه پژوهش رفتار شهروندی سازمانی,مبانی … سازمانها بدون تمایل داوطلبانه افراد به همکاری، قادر به توسعه اثربخشی جمعی خود …

[PDF]عوامل مؤثر بر آموزش شهروندی با تأکید بر توسعه پایدار شهری (مورد مطالعه:

www.ensani.ir/storage/Files/20180219094028-9973-160.pdf

Cached

Translate this pageFeb 19, 2018 – داشتند که همه عوامل مؤثر بر آموزش شهروندی (رفتارهای مبتنی بر کنشهای … واژگان کلیدی: آموزش شهروندی، تربیت شهروندی، کارکنان شهرداری، توسعه پایدار شهر … ۲- پیشینه تحقیق …. ۳- مبانی نظری …. و نهادهای جمعی نیز میباشد.

[PDF]ﻓﺮﻫﻨﮓ ﺷﻬﺮوﻧﺪي از وﺿﻌﯿﺖ ﺷﻨﺎﺧﺘﯽ ﺟﺎﻣﻌﻪ ﺗﺤﻠﯿﻞ ﮐﻨﻨﺪه آن – پرتال جامع علوم انسانی

www.ensani.ir/storage/Files/20151025094226-9997-23.pdf

Cached

Similar

Translate this pageOct 25, 2015 – رﻓﺘﺎر. ﺷﻬﺮوﻧﺪان،. وﺟـﻮد. ﯾـﮏ. ﻓﺮﻫﻨﮓ. ﻣﻨﺎﺳﺐ. ﺷﻬﺮوﻧﺪي. و. ﺷﻬﺮﻧﺸﯿﻨﯽ. اﺳﺖ،. ﻪﮐ. ﻦاﯾ. ﻣﻘﻮﻻت. ﺟﺰء. ﭘﺎﯾﻪ … ﺧﻮد در ﺳﺮﻧﻮﺷﺖ ﺟﻤﻌﯽ و ﻣﻼﺣﻈﻪ ﺧﯿﺮ ﺟﻤﻌﯽ ﺑﺮاي ﻣﻨﺎﻓﻊ ﮐـﺸﻮر ﯾـﺎ ﺑﻬﺒـﻮد ﺟﺎﻣﻌـﻪ، … وﻻً ﺷﻬﺮوﻧﺪي و ﻋﺪم رﻋﺎﯾﺖ اﺻﻮل ﺷﻬﺮوﻧﺪي از ﺟﻤﻠﻪ ﻣـﺸﮑﻼت اوﻟﻮﯾـﺖ دار ﮐـﺸﻮر. ﻣﯽ … ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ ﭘﮋوﻫﺶ … آﻣﻮزش و ﺗﺮﺑﯿﺖ ﺷﻬﺮوﻧﺪي … ﺗﻮﺟﻪ ﺧﺎﺻﯽ ﺑﻪ ﻟﺤﺎظ ﻧﻈﺮي و ﺗﺠﺮﺑﯽ ﺑﻪ ﻣﻘﻮﻟﻪ ﻓﺮﻫﻨﮓ ﺷﻬﺮوﻧﺪي ﺻﻮرت ﻧﮕﺮﻓﺘﻪ اﺳﺖ.

مبانی نظری رفتار شهروندی سازمانی (فصل دوم)

ofmas.ir/product-84445-مباني-نظري-رفتار-شهروندي-سازماني-(ف…

Cached

Translate this pageدانلود مبانی نظری رفتار شهروندی سازمانی (فصل دوم) در قالب فایل word در حجم 11 … توجه : عنوان اصلی فایل : مبانی نظری رفتار شهروندی سازمانی ( پیشینه ندارد ) … گیری رفتار شهروندی سازماتی از دیدگاه كارشناسان حوزه ستادی وزارت آموزش و پرورش.
Missing: شعور ‎جمعی

[PDF]شهروند، حقوق شهروندی، فلسفه، حقوق مدنی، حقوق سیاسی، حقوق : اجتماعی، پل

pantajournals.ir/uploads/pdf/201774184939267.pdf

Cached

Similar

Translate this pageشهروندی در مدیریت پلیسی با تأکید بر منابع اسالمی است که در این مسیر تالش شده، مبانی نظری و دیدگاه های تاریخی در این زمینه تشر. یح. شود. این تحقیق از نظر.

مبانی نظری و پیشینه تحقیق در مورد رفتار شهروندی سازمانی – مارکت فایل

docmarket.ir/…/مبانی-نظری-و-پیشینه-تحقیق-در-مورد-رفتار-شه…

Cached

Translate this pageمبانی نظری و پیشینه تحقیق در مورد رفتار شهروندی سازمانی منابع فارسی و انگلیسی … داوطلبانه افراد نسبت به همکاری ، قادر به توسعل اثربخش خرد جمعی نمی‌باشند .
Missing: شعور

[PDF]رسانه و آموزش شهروندی

zeynabiyeh.mytehran.ir/portals/…/Resaneh%20va%20Amoozesh%20shahrvandi.pdf

Similar

بررسي نقش رسانه در شکل دهي نگرش ها و رفتارهاي زيست محيطي شهروندان ….. حاشيه نشين و افرادی تشکيل می دهند که سابقه اقامت طوالنی دراين شهرها را. ندارند و از لحاظ سطح مشارکت … بر اساس خرد جمعی می باشد که اين خرد جمعی تعريف کننده حقوق و وظايف. دو طرف در ….. بويژه آموزش های نظری و رسانه ای ،يعنی آموزش شهروندی در عمل به عنوان.

مطالعۀ رابطۀ بین اخلاق حرفه‌ای و رفتار ضد شهروندی: مورد مطالعه: کارکنان …

jas.ui.ac.ir/article_21257.html

Cached

Translate this page
by مقتدایی – ‎2017
بین رعایت اخلاق حرفه‌ای و گرایش به رفتارهای ضد شهروندی، رابطة معکوس و معنادار … کنار آموزش‌های شهروندی در کلیّة مقاطع تحصیلی مدارس به‌ویژه در دبیرستان آموزش داده … و شاخص‌های آن‌ها بر اساس مبانی نظری و پیشینة پژوهش مشخص شد و همبستگی بالای ….. آگاهی‌رسانی و آموزش نیز بسیار تأثیر دارد؛ زیرا وقتی کارکنان در مورد خیر جمعی …

[PDF]ﺷﻨﺎﺳﻲ اﺷﺎﻋﻪ ﺣﻘﻮق ﺷﻬﺮوﻧﺪي آﺳﻴﺐ ﻫﺎي ﺟﻤﻌﻲ از ﻃﺮﻳﻖ رﺳﺎﻧ – مطالعات بین‌رشته‌ای در …

mediastudy.ihcs.ac.ir/article_3067_6b0dbde16cd3c8e9e3b35cae86…

Cached

Translate this page
by رحمان زاده – ‎2018
May 6, 2017 – 104. آﺳﻴﺐ. ﺷﻨﺎﺳﻲ اﺷﺎﻋﻪ ﺣﻘﻮق ﺷﻬﺮوﻧﺪي. از ﻃﺮﻳﻖ رﺳﺎﻧﻪ. ﻫﺎي ﺟﻤﻌﻲ. ﺳﻴﺪﻋﻠﻲ رﺣﻤﺎن. زاده. *. ﻣﻬﺮداد. ﺗﻮﻛﻠﻲ. ** … ﻫﺎي ﺟﻤﻌﻲ .1. ﻣﻘﺪﻣﻪ. ارﺗﺒﺎﻃﺎت ﻫﻤﻮاره در ﻃﻮل ﺗﺎرﻳﺦ ﺑﻪ ﻋﻨﻮان رﻛﻦ اﺳﺎﺳﻲ زﻧﺪﮔﻲ اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ و ﻋﺎﻣـﻞ ﭘﻴﺸـﺮﻓﺖ ….. دوم، رﺳﺎﻧﻪ، ﺧﻮد ﺑﻪ ﻋﻨﻮان اﺑﺰاري ﻣﺴﺘﻘﻞ ﺑﺮاي آﻣﻮزش ﻣﻔﺎﻫﻴﻢ ﺷﻬﺮوﻧﺪي و رﻓﺘﺎرﻫﺎي ﻣﺪﻧﻲ. ﺑﻪ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎن ﮔﺮوه ….. ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮي و ﻋﻤﻠﻲ ﭘﮋوﻫﺶ در ﻋﻠﻮم اﻧﺴـﺎﻧﻲ و اﺟﺘﻤـﺎﻋﻲ. ﺗﻬـﺮان: رﺷـﺪ،.

اثربخشی آموزش مولفه های ارزش های شهروندی بر سلامت اجتماعی در دانش …

download-thesis.com/…/اثربخشی-آموزش-مولفه-های-ارزش-های-شهرون…

Cached

Translate this pageمبانی نظری ارزش های شهروندی. … مفهوم رفتار شهروندی سازمانی. … پیشینه تحقیق. … شهری- بلکه همچون بخشی جدایی ناپذیر از فرایندهای مصرف جمعی درنظر گرفت که …

تحلیل جامعه شناختي – حقوق شهروندی

shahbazig.blogfa.com/post-5.aspx

Cached

Similar

Translate this pageتحلیل جامعه شناختی تأثیر میزان آگاهی از حقوق شهروندی بر سطح مشارکت معلمان … را مطرح می کند که رفتار شهروندان و کیفیت مشارکت آنان در امور جامعه از شاخص های … زندگی جمعی در دنیای پر مخاطره مدرن است عدم توجه به آگاهی از حقوق شهروندی مخدوش …. اهداف به شناسایی تاریخچه حقوق و تکالیف شهروندی در جهان و ایران و بررسی مبانی نظری …

اعتماد| منابع علمی|ایبوک|مقاله انگلیسی|ترجمه|مبانی نظری – پارس پروژه

https://parsproje.com/component/search/?searchword=اعتماد…

Cached

Translate this pageM734- مقاله ترجمه شده 2018 : تأثیر عناصر برنامه ی اخلاقی رسمی بر رفتار اخلاقی …. PSR88-بهزیستی روانشناختی-مبانی و چارچوب نظری: (بسته های آموزشی مبانی و چارچوب … PMD112-رفتار شهروندی سازمانی-مبانی و چارچوب نظری، پیشینه تحقیق داخلی و … 14 1- خرد جمعی در شبکه های اجتماعی 14 2- مطالعه خروجی شبکه های اجتماعی 14 …

اویرایش شده بررسی رابطه بین عدالت سازمانی و رفتارهای شهروندی …

https://ganj-old.irandoc.ac.ir/dashboard?…رفتار+شهروندی…

Cached

Translate this pageبررسی میزان رعایت مبانی، اصول و مولفه‌های تربیت شهروندی بر اساس آموزه‌های اسلامی با … موضوع: علوم اجتماعی > آموزش و پرورش و تحقیقات تربیتی … پیرامون این موضوع، تلاش شده است پس از استنباط مبانی نظری تربیت شهروندی از آموزه‌های اسلام . … نظم عمومی، حقوق و منافع سایرین، تعاون و همکاری جمعی، احساس مسئولیت مدنی، سلوک و …

رابطه عوامل اجتماعی و آگاهی از قوانین با آگاهی از حقوق شهروندی در بین …

jss.iaut.ac.ir/article_529179.html

Cached

Translate this pageاما بین جنس و آگاهی از حقوق شهروندی رابطه معنی- داری مشاهده نشد. … پیشینه تحقیق …. در جامعه مدنی تصمیم‌گیری‌ها از طریق فرآیند‌های جمعی و مشارکت فعالانه شهروندان در قالب نهادها، انجمن‌ها و … حقوق اجتماعی شامل حق آموزش، مستمری، غرامت بیکاری و غیره. … مارشال در نظریه خود اصول و تعامل میان شهروندی و طبقه اجتماعی را در جامعه‌ای با نظام …

[PDF]) سازماني ( هاي اعتماد نهادي مفاهيم و مدل ، ملي بر مباني نظري أت

jresearch.sanjesh.org/article_14894_3e70d68518d241d148364980…

Cached

Similar

Translate this pageگیری از. روش کیفی شیوه مطالعه اسنادی و بررسی ادبیات و پیشینه موضوع. ،. مؤلف … تأملي بر مباني نظري. ،. مفاهيم و مدل. هاي اعتماد نهادي. ) سازماني. (. 481. رفتار.

پایان نامه راﺑﻄﻪ میزان اﺳﺘﻔﺎده از ﻧﺮم‌اﻓﺰارﻫﺎی ارﺗﺒﺎﻃﯽ ﺗﻠﻔﻦ ﻫﻤﺮاه ﺑﺎ میزان آگاهی از …

sabzfile.com/پایان-نامه-راﺑﻄﻪ-میزان-اﺳﺘﻔﺎده-از/

Cached

Translate this pageراﺑﻄﻪ میزان اﺳﺘﻔﺎده از ﻧﺮم‌اﻓﺰارﻫﺎی ارﺗﺒﺎﻃﯽ ﺗﻠﻔﻦ ﻫﻤﺮاه ﺑﺎ میزان آگاهی از حقوق ﺷﻬﺮوﻧﺪی (ﻣﻮرد …. جامعه امروزی از جنبه‌های مختلف آموزشی، ارتباطات، اقتصادی، اجتماعی و … … در فصل دوم ابتدا پیشینه تحقیق و سپس ادبیات نظری و چارچوب نظری مورد بررسی قرار گرفته است. … تلفن همراه به عنوان یک رسانه ارتباطی، نسبت به سایر رسانههای جمعی، رشد …

پیشینه نظری – دانلود پایان نامه و پرسشنامه

https://iranpsyshop.com/category/پیشینه-نظری/

Cached

Translate this pageنویسنده admin سه شنبه, شهریور ۱۴, ۱۳۹۶ پیشینه نظری … مباني روان پويشي نظريه دلبستگي نظريه يادگيري نظريه تحول شناختي نظريه كردار شناسي … رفتار کودکان تحقيق حاضر با عنوان “بررسي نقش رسانه‌هاي جمعي(با تاکيد بر تلويزيون) … بهترین جزوه برای آزمون استخدامی آموزش و پرورش شامل جزوه دروس 1- روانشناسی تربیتی …

[PDF]Page 1 شهروندی و سواد رسانه ای بررسی رابطه وضعیت شهروندی و سواد …

journals.pnu.ac.ir/article_1289_c110458c97f955b253e63ea8d681a…

Cached

Translate this pageبه زعم بیشتر نظریه پردازان حوزه توسعه فرهنگی اجتماعی، برای تحقق کامل شهروندی نیاز به آگاهی … یافتههای تحقیق نشان می دهد که میزان آگاهی شهروندان از وظایف شهروندی … موقعیت، رفتار و احساس – سنجیده میشوند. در … پیشینه پژوهش … خردمند، مهارتهای استفاده از رسانههای جمعی … خدمت به جامعه، جنبه مهمی از آموزش شهروندی …. مبانی نظری.

[PDF]اصل مقاله (3230 K) – مطالعات توسعه اجتماعی ایران – دانشگاه آزاد اسلامی …

jisds.srbiau.ac.ir/article_1910_f73cd4d749ce7c55c4294f555048b1…

Cached

Similar

Translate this page
by فتحی – ‎2011
Aug 1, 2011 – ﺑﺮرﺳﯽ ﺗﻮﺳﻌﻪ ﺷﻬﺮي وﻧﻘﺶ آن ﺑﺮ وﺿﻌﯿﺖ ﺣﻘﻮق ﺷﻬﺮوﻧﺪي در ﺑﯿﻦ ﺷﻬﺮوﻧﺪان ﺷﻬﺮ ﺗﻬﺮان ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪﮐﻪ ﺑﺎروش اﺳ … ﺳﺎﺑﻘﻪ. اي داﺷﺘﻪ. اﻧﺪ. در ﮐﺸﻮرﻫﺎي در ﺣﺎل ﺗﻮﺳﻌﻪ، ﻫﺮ ﺳﺎل ﺑﻪ ﻣﯿﺰان. 50. ﻣﯿﻠﯿﻮن ﻧﻔﺮ ﺑﺮ ﺟﻤﻌﯿﺖ ﺷﻬﺮي … ﭘﺮدازد ﮐﻪ اﻓﺮاد ﯾﮏ ﺟﺎﻣﻌﻪ ﭼﮕﻮﻧﻪ ﺑﺎﯾﺪ رﻓﺘﺎر ﮐﻨﻨﺪ ﺗﺎ ﺑﻪ اﯾﻦ ﻫﺪف ﺑﺮﺳﻨﺪ (ﭘ ….. ﻣﺴﺌﻮﻟﯿﺖ ﻣﺸﺘﺮك، ﻣﻬﺎرت ﻫﺎي ﻫﻤﮑﺎري ﺑﺮاي ﺗﻼش ﺟﻤﻌﯽ و در ﻧﻬﺎﯾﺖ ﻫﻤﺒﺴﺘﮕﯽ درﺟﻬﺖ ﺗﻮﺳﻌﮥ ﺟﺎﻣﻌﻪ را …. ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮي ﺗﺤﻘﯿﻖ.

[PDF]بررسی عوامل اجتماعی و فرهنگی مؤثر بر کیفیت زندگی )با تأکید …

sls.tabrizu.ac.ir/article_5687_513db0c1caa886d4b9c6c7746d95ca6…

Cached

Translate this pageکلید واژهها: کیفیت زندگی، سبک زندگی، شهروندی، آموزش شهروندی، فرهنگ شهروندی. ١- استاد … اصول اخلاقی کلاسیک از رابطه بین کیفیت زندگی در هنگام شادی و ارزشهای. ذهنی افراد … بررسی پیشینههای تجربی در زمینه سبک زندگی در ایران نشان میدهد که سابقه ….. فرهنگی شهروندی، یک مفهوم وسیع است که با روح جمعی قرابت دارد و در.

[PDF]مطالعه تجربی آگاهی از حقوق شهروندی(بررسی میزان آگاهی از حقوق شهروندی …

conference.khuisf.ac.ir/DorsaPax/userfiles/file/…/hasani.pdf

Cached

Translate this pageاجتماعی و جنسیت اساتید با آگاهی از حقوق شهروندی اعضاء هیأت علمی رابطه وجود دارد. … بسیاری نیز در مورد آن نظریه پردازی کرده اند، می توانیم به حق آزادی در ابعاد …. اجتماعی، فراهم شدن وسایل آموزش و پرورش رایگان برای تمام شهروندان توسط دولت، حق داشتن ….. جهان و ایران و بررسی مبانی نظری موضوع تحقیق اقدام گردیده و نظرات و ایده های …

پایان نامه راﺑﻄﻪ میزان اﺳﺘﻔﺎده از ﻧﺮم‌اﻓﺰارﻫﺎی ارﺗﺒﺎﻃﯽ ﺗﻠﻔﻦ ﻫﻤﺮاه ﺑﺎ میزان آگاهی از …

iranhon.ir/پایان-نامه-راﺑﻄﻪ-میزان-اﺳﺘﻔﺎده-از/

Cached

Translate this pageMay 23, 2018 – 2-1 – بخش اول: پیشینه تحقیق.. 12 … 2-2- بخش دوم: ادبیات و مبانی نظری. … بپردازیم زیرا با گسترش شهرنشینی آگاهی از حقوق شهروندی و آموزش آن یک ضرورت است. … تلفن همراه به عنوان یک رسانه ارتباطی، نسبت به سایر رسانههای جمعی، رشد …. باعث جلوگیری از گسترش ناهنجاری‌های اخلاقی و رفتاری در این رسانه‌ها شد.

[PDF]بین ۀ اعتماد و خودکارآمدی جمعی بر رابط یا واسطه بررسی نقش می )مطالعه مو

www.jiera.ir/article_48047_30d54ecf28add5736fe8eb6f4082ebf4….

Cached

Translate this pageمهم آنها در حوزه آموزش و پرورش نیـروی انسـانی، وجـود رهبرانـی. تحـول. آفـر. ین. و …… رفتار. شهروندی. سازمانی. پادساکف. و. همکاران. و. برای سنجش. اعتماد. سازمانی. از. پرسشنامه …. که برای فراهم نمودن مبانی نظری، چارچوب های تحقیق و پیشینه ها از مطا. لعات.

اخلاق حرفه‌اي؛ ضرورتي براي سازمان | معرفت اخلاقي

marefateakhlagi.nashriyat.ir › معرفت اخلاقي 4/پاييز 89

Cached

Similar

Translate this pageFeb 10, 2011 – ج) اخلاق حرفه‌اي به مسائل و پرسش‌هاي اخلاقي و اصول و ارزش‌هاي اخلاقي يک نظام … ه‍ ) اخلاق فردي‌‌، مسئوليت‌پذيري فرد است در برابر رفتار فردي خود‌‌، صرفاً به … و تقليل دادن اخلاق حرفه‌اي است؛ زيرا هويت جمعي و سازماني در نهادهاي مشاغل در کسب …. پس بايد اخلاق اداري و سازماني جزو برنامه‌هاي آموزش در سازمان قرار گيرد.27 …

بررسی نقش و جایگاه حقوق شهروندی در نظام آموزشی کشور

izehcity.ir/DesktopModules/…/ArticlesView.aspx?…0…

Cached

Translate this pageFeb 8, 2015 – مهمترین رویکردهای نظری و تجربی در حوزه آموزش شهروندی کدامند؟ … در زمينه پيشينه اين پژوهش منابع فارسي و لاتين زير كه بطور مستقيم يا … درحوزه رفتاری یا مشارکت، تربیت شهروندی مستلزم فراهم آوردن مهارت های … اهداف و اصول آموزش شهروندی …. نظام آموزشی، مرحله درک فهم عمیق و دستیابی به شعور تربیت شهروندی و …

[PDF]117 چکیده – مجلات علمی پژوهشی

pubj.ricest.ac.ir/index.php/code16mp/article/viewFile/5721/5853

Cached

Similar

Translate this page
by داود دعاگویان – ‎2016
حمل ونقـل و شـهرداری ها بـه اصالح رفتـار ترافیکی کاربـران و رانندگان زن و مـرد خودروهای. شـخصی و عمومی پرداخت. …. شناسـایی جایـگاه و نقـش نهادهای آموزشـی و رسـانه های جمعـی )روزنامه ها، سـایت ها و … پیشینه تحقیق. بسـیاری از ….. و مبانـی نظـری و داده هـای به دسـت آمده از جامعـه آمـاری هسـتند. ….. )1385(. ترافیـک و اخـالق شـهروندی دفتر مطالعات.

مبانی نظری پیشینه تحقیق در مورد رفتار شهروندی سازمانی – آپارات

https://www.aparat.com/…/مبانی_نظری_پیشینه_تحقیق_در_مورد…

Cached

Translate this pageJan 1, 2018 – پارس پروژه برای دانلود مبانی نظری ، ادبیات ، پیشینه تحقیق داخلی ، پیشینه تحقیق خارجی در مورد رفتار شهروندی سازمانی به آدرس ذیل مراجعه …
Missing: شعور ‎جمعی

آموزش و پرورش در عصر جهانی شدن؛ چالش¬ها و راهبردهای مواجهه با آن

ssgj.iranjournals.ir/article_631_42.html

Cached

Similar

Translate this page
by صبوری خسروشاهی – ‎2010
نتایج تحقیقات به‌دست آمده در مورد نحوة تأثیرگذاری «جهانی‌شدن» بر آموزش و پرورش … تاریخچه جهانی شدن آموزش و پرورش … رسانههای گروهی و ارتباطات جمعی نیز به مسائل آموزش و پرورش پرداختند و بهتدریج در ….. ب- حقوق شهروندی، مردم‌سالاری و مشارکت اجتماعی …. این تلقی، اصول نظری و عملی خاصی را در نظام آموزشی حاکم ساخته که معمولاً …

فرستادن دیدگاه

× بستن تبلیغات