× بستن تبلیغات
نوامبر
16
2017

رابطه باورهای دینی و تربیت فرزندان

همواره تربیت و اداره فرزندان برای نسل آدمی از بزرگترین دغدغه های دیرین و نیز از مهمترین شاخص های تربیتی آدمی در طول تاریخ بوده است
دسته بندی روانشناسی و علوم تربیتی
بازدید ها 1
فرمت فایل doc
حجم فایل 119 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 93

رابطه باورهای دینی و تربیت فرزندان

فروشنده فایل

کد کاربری 8044

کاربر

چکیده :

همواره تربیت و اداره فرزندان برای نسل آدمی از بزرگترین دغدغه های دیرین و نیز از مهمترین شاخص های تربیتی آدمی در طول تاریخ بوده است.

تربیت و تعلیم و اداره فرزندان جزء خصوصیات فطری و نهادی انسانها بوده و هست و بدین معنی نیست که هر قدم و خانواده و هر جامعه ای که دیندار نیست و به باورهای دینی نرسیده حتماً به تربیت فرزندان و بچه ها هم اقدام نمی کند. هرگز چنین نبوده، زیرا اگر هم اعتقادی در این زمینه داشته باشیم این است که بشر فطرتاً خداجو بوده و هست و خواهد بود اگر هم در گذشته شریعت و طریقت وجود نداشته ولی در درون و فطرت انسانها دین و دینداری جریان داشته که دلیل این موضوع دریاپرستی و ماه پرستی و خورشید پرستی به عنوان مظاهر الهی شاهد آن بوده ایم. به هر حال پس از اعلان دین های آسمانی نظیر زرتشت و یهود و مسیحیت و بهرحال اسلام تربیت نیز تحت تاثیر آنها قرار گرفت. و مسیحیان و یهودیان و زرتشتیان و هندوها با الهام از دین و باورهای خود در زندگی خانوادگی در نامگذاری بچه ها و تربیت و آموزش ها و حتی نظام ازدواج و غیره دین جای خود را در خانواده ها به خوبی نشان داده است.

در این تحقیق نیز با بسط مسایل دینی و تاثیر دینداری در آموزش و تربیت فرزندان فرضیه تاثیر دینداری در تربیت دینی فرزندان تبیین شده است با شرح مسئله اینکه آیا باورهای دینی و اعتقاد به خدا و پیامبر و وحی و رسالت و مبانی اعتقادی مثل نماز و روزه و فروع دین در تربیت و آموزش فرزندان تاثیر دارد؟ فرض در این تحقیق این است که تربیت دینی در رشد و تعالی فرزندان موثر است.

و خانواده هایی که گرایش و توجه دینی دارند و خانواده هایی که به ارزش های دینی و اعتقادی پای بند هستند در پرورش و تربیت فرزندان موفق بوده و از نظر گرایش فرزندان آنها به گناه و اعتیاد و بزهکاری و خلاف و سرقت و اختلالات دیگر نرخ کمتری نسبت به سایر خانواده ها به خصوص خانواده هایی که گرایش کمتری به دین و دینداری دارند نشان می دهد.

برای جمع آوری یافته ها یک پرسشنامه 10 سوالی در دو قسمت تنظیم کردیم. در 5 سوال اول از فرزندان درباره میزان عملی آنها به شعائر دینی و در 5 سوال دوم نگاه و نظر مردم درباره این افراد را از لحاظ تاثیر تربیتی جویا شدیم.

در واقع بخش اول سوالات باورهای دینی و بخش دوم تربیت دینی را شامل می شد که در 10 سوال طراحی شده و از 100 نفر در هر 10 سوال پرسش شده و نتایج یافته ها در جدول کلی و خام داده ها آمده است. که در صفحه 77 گزارش شده است.

و در جدول صفحه 88 فرزندان با باورهای مختلف در ده سوال گزارش شده اند. کسانیکه به باورهای دینی معتقد بودند 62% و بی اعتقاد 38% و میزان تربیت آنها نیز که از قسمت دوم پرسشنامه به دست آمده به عنوان y قرار داده و از طریق ضریب همبستگی معنی داری یافته ها را نشان داده ایم.

فصل اول :

² مقدمه

² اهمیت و ضرورت

² اهداف تحقیق

² فرضیه های تحقیق

² متغیرهای تحقیق

² تعاریف واژه ها و اصطلاحات

مقدمه :

فاقم وجهک للدین حنیفا فطره الله التی فطر الناس علیها لاتبدیل لخلق الله ذلک الدین القیم و لکن اکثر الناس لایعلمون (سوره روم، 30)

آیه ی سی ام سوره روم و ده ها آیه ی دیگر در قرآن نشان می دهد که انسانها فطرتاً خداجو هستند و خداجویی و دینداری و دین خواهی در سرشت و نهاد و ذات انسان ها قرار داده شده است[1].

دین و دینداری به مفهوم ایمان و اعتقاد قلبی به خدا و عوالم غیبی و وجود روح و تسلیم در برابر اوامر و مشیت الهی و قدرت بزرگ و ازلی که قاهر و قادر به جهان محسوس و عوالم دیگر است.

دینداری در خانواده و تربیت فرزندان و آموزش و تربیت مفاهیم زندگی و حتی رشد و بالندگی آنها و پذیرش مواضع و تعالیم آسمانی در لحظه لحظه زندگی جسمانی و روانی و روحانی آنچنان است که به قول سعدی هر نفسی که فرو می رود ممد حیات و چون بر می آید مفرح ذات و در نعمت نفس کشیدن دو شکر واجب است[2].

شاید در هیچ یک از میاخت و قواعد بنیانی موضوع دینداری از همه اصیل تر و حساس تر و حیاتی تر است.

زیرا دین و دینداری در همهی اعصار و زمان ها بنوعی با حیات دنیوی و اخروی جهانیان در ارتباط است.

تعلیم و تربیت چه از نوع کلاسیک و چه از نوع سنّتی در همه ی بخش های زندگی در مورد کودکان و فرزندان کاملاً تأثیر دارد.

اگر نامگذاری فرزدندان و رشد و تعالی آنان و کار کردن و آداب رفتاری و اجتماعی آنان و قوای درونی و بیرونی فرزندان را در وارتباط با مردم تحلیل کنیم و اگر لحظه لحظه افکار و اندیشه ها و پندارهای آنان را تصور کنیم، آموزه ها و دستورات دینی و آسمانی در آن ها تأثیر دارد. هر چند ممکن است گاهی این تأثیرات منفی و زیان بار باشد. و گاهی باورهای اعتقادی با عنوان و نیّت تکامل و سازندگی باعث ایجاد اختلال و برآموزی ها و بدبختی ها در فاراد و فرزندان گردد. ولی بطور کلی در بررسی کلّی و اجتماعی آموزه ها و باورهای دینی و دینداری در تربیت و آموزش فرزندان اثرات مثبت و سازنده دارند که همین تحقیق به موارد گوناگون آن اشاره می کنیم.

«کلیّات»

«بیان مسئله»

خوشبختانه در امر تربیت و آموزش و حتی پرورش تعاریف و آموزش های متناسب و گوناگونی ارائه شده است.

آموزش در مفاهیم بسیار گسترده و پیچیده از دیدگاه های مختلف روان شناسی پرورشی علی اکبر سیف بصورت کلی بصورت زیر آمده است.

آموزش : انتقال اطلاعات و معلومات از منبع و مربّی و انتقال دهنده به یادگیرنده است[3].

تربیت : برخلاف آموزش هر چند ممکن است از دیدگاه عوام به یک معنی تلقّی شود ولی تربیت مفهوم و معنی فراتر و گسترده تر دارد. تربیت را عده ای پرورش قوای استعدادی، عده ای توانایی حل مسئله متربّیان، عده ای ارائه راه کار ها و راه حل ها برای رسیدن فرد به هدف ذهنی و عده ای کشف استعدادها و خلاقیت ها و باور ساختن آن ها می دانند[4].

و عده ای فراهم کردن امکانات و خدمات در نیل افراد به توانایی ها و استعدادها می دانند.

چنانچه ملاحظه می شود تربیت و آموزش و پرورش هر چند در یک مجموعه تعبیر و تفسیر می شوند ولی دارای معانی و تعاریف متفاوت اما در یک جهت هستند که دانش جویان و صاحب نظران تعلیم و تربیت و حتی والدین و پدر و مادرها در مواجه شدن با بچه ها و فرزندان این واژه ها و اصطلاحات را بکار می بندند. امّا باید گفت که معمولاً :

تربیت به نوع نگرش و راهکارها و نحوه ی ارائه اصول و مبانی آموزش به افراد در جهت رشد و تعالی را شامل می شود[5].

آموزش : نوع و میزان اطلّاعات در هر موضوعی و نیز انتقال و ارائه اطلاعات به آموزش گیرنده ها را شامل می شود.

پرورش : با تربیت نزدیکی دارد. اما می توان گفت پرورش نوع خاص تربیت است که رنگ و لعاب اعتقادی و یا جهت دار دارد. مثلاً اگر در تربیت اصول مذهبی را مدنظر قرار دهیم به او پرورش مذهبی داده ایم.

و یا اگر در آموزش نوع آموزش اختصاصاً به اندام و عضلات باشد اصطلاحاً پرورش اندام شامل این نوع آموزش ها می شود. و یا در مورد نحوه ی تربیت زنبور عسل و … که معمولاً چون جنبه اختصاص و نوع خاص آموزش و ارائه اصول را دارد پرورش اطلاق می گردد.

در دین تحقیق قصد داریم. نوع و میزان و چگونگی تأثیر باورهای دینی در تربیت فرزندان را تبین و بررسی کنیم. که طبیعی است لازم است ابتدا باورهای دینی و اعتقادات مذهبی و راهکارهای ایدوئولوژی در این موضوع کاملاً روشن و آشکار و تعریف گردد و سپس مبانی تربیتی و القای آموزه های دینی در ایران و بخصوص در دهه های اخیر از نقطه نظر والدین و مربیان و اساتید و صاحب نظران تعریف و تفسیر گردد و سپس با روشن شدن این واژه ها و واقعیات جامعه فعلی ما در مدارس و خانواده ها و اجتماع نوع تأثیر و نحوه ی تأثیر و شدت و ضعف آن و حتی عوامل تشدید کننده و تضعیف کننده این تاثیرات را تحت عناوین مختلف مورد بحث و تبادل نظر قرار دهیم و بتوانیم از نتایج این تحقیق و مبانی ادبیات و پیشینه آن که در فصل دوم به آنها اشاره شده است و نیز نتایجی که از فصول مختلف بدست می آوریم به نتایج و مقاصد تحقیق حاضر برسیم.

اهمیت و ضرورت تحقیق :

معمولاً هر تحقیق و پژوهشی از آن نظر اهمیت پیدا می کند که در جامعه مورد اقبال و استقبال و نیز استفاده افراد و گروه های خاصی قرار می گیرد چنانچه امروزه همهی ایرانیان شاهد هستند مسأله و موضوع هسته ای و نیز امور علمی دیگری مثل نانو تکنولوژی و علوم رویانی (باروری) و حتی ارتباطات دیجیتالی به شدت مورد اقبال و توجه مردم و دولت مردان قرار گرفته است و توجه و سرمایه گذاری در آن باعث افزایش بهره وری اقتصادی و حتی اشتغال و نیز تقویت بینه دفاعی و علمی و تحقیقاتی ایران در سراسر جهان می گردد و از همین رهگذر و به همین دلیل اهمیت آن نیز صد چندان می گردد[6].

اما اگر امروزه تلاش ها و کوشش هایی مثلاً درباره ی نوع راه رفتن سگ ها انجام گیرد. معمولاً اقبال و توجه خاصی به آن نمی شود، زیرا اصولاً موضوع آنچنان دارای اهمیت کمی است که کسی وقت و انرژی و هزینه خود را دذر مطالعه آن حرف نمی کند. اما در مورد مسایل تربیتی و باورهای دینی فرزندان خود که آینده فرزندان آنها و نوع زندگی و حتی موفقیت و علوم موفقیت آنها را بدنبال دارد.

ثانیاً والدین بعنوان افراد ایمانی و با ایمان به فرزندان خود حساس بوده و از این تأثیرات کاملاً همه جانبه حمایت و استقبال می کنند.

امروزه مسئله دین و دینداری آنچنان زندگی فردی و گروهی و خانوادگی و اجتماعی افراد را تحت تأثیر قرار داده که کم تر خانواده و افرادی هستند که مسئله اعتقادات دینی و ارزش های مذهبی بی تفاوت هستند. زیرا اصولاً ماهیت انقلاب ما فرهنگی بوده و به این دلیل انقلاب کرده ایم که باورهای پوچ و بی دینی و ارزش های شهوانی و تقلید گرایانه از غرب را از جامعه خود محو کنیم و به جای آن ارزش ها و باورهای اصیل قرآنی و آسمانی را در جای جای زندگی فردی و اجتماعی خودمان جایگزین کنیم.

امروزه هر جوانی که دارای حس دین خواهی و حس انقلابی بیشتری است، بیشتر مورد حمایت افراد و مردم و حتی دولت قرار می گیرد.

امروزه مفاهیم واقعی و ارزشمند دینی و قرآنی و آسمانی کاملاً در جامعه ما منتشر و پراکنده و در دسترس است و همگان می توانند اصیل ترین و عمیق ترین مسایل دینی را در اسرع وقت از منابع دست اول و کتاب ها و مراکز و افراد و اشخاص کسب کنند و هیچ بهانه ای برای که کاری و عدم دستیابی جوانان به باورها و آموزه های دینی وجود ندارد.

اهداف تحقیق :

هدف های تحقیق حاضر عبارتند از :

1 ) شناخت و تبیین آموزه های دینی و باورهای اعتقادی

2 ) معرفی و تبیین چشم انداز تربیت فرزندان

3 ) بررسی ارتباط باورهای دینی و تربیت فرزندان

اهداف جزئی :

برای نیل به هدف های کلی و اصلی لازم است به برخی از هدف های رفتاری که مقدمه هدف های کلی و اصلی هستند پرداخت.

1 ) چه آموزه ها و باورهایی مناسب فرزندان هستند؟

2 ) چه روشها و متدهایی کارآتر در تربیت می باشند؟

3 ) در جهان فعلی که سراسر گناه و جرم و ناهنجاری موج می زند، چگونه باورهای دینی را به چه روش هایی در شخصیت جوانان درونی کنیم.

4 ) آیا تربیت فعلی خانواده ها و مراکز آموزشی واجد چنین رسالتی هستند؟

5 ) آسیب ها و موانع این تأثیرگذاری کدامند؟

فرضیه های تحقیق :

فرضیه های این تحقیق عبارتند از :

1 ) بین باورهای دینی در خانواده ها و قانون گرایی و تبعیت فرزندان رابطه معنی دار وجود دارد.

2 ) بین باورهای دینی در خانواده ها و انجام وظایف فرزندان در تحصیل و خانه رابطه معنی دار وجود دارد.

متغیرهای تحقیق :

متغیرهای تحقیق حاضر عبارتند از :

الف ) متغیر مستقل (باورهای دینی)

ب ) متغیر وابسته (تربیت فرزندان)

به دیگر سخن محقق قصد دارد، تأثیر و رابطه ی دین مداری و اعتقاد به باورهای مذهبی و دینی را در نوع تربیت و شیوه های تربیت گو حتی میزان تربیت فرزندان را آزمون کند و می توان گفت نوعی رابطه ی علت و معلولی در میان متغیرها برقرار است که قصد داریم تأثیر باورهای دینی (متغیر مستقل) را در تربیت فرزندان (متغیر وابسته) مورد ارزیابی و سنجش قرار دهیم.

البته ممکن است در حین بررسی این متغیرها عواملی هم در آن مؤثر باشند مثلاً هوش افراد، ثروت خانواده ها، میزان تحصیلات والدین و نوع تربیت خانوادگی آنها که محقق با اطلاع از این عوامل و شرایط دیگر در صدد کنترل و نظارت بر آن مواضع است که در طرح تحقیقات به این عوامل متغیرهای واسطه یا متغیرهای مزاحم و یا متغیرهای مداخله نیز اطلاق می گردد[7].

تعاریف واژه ها و اصطلاحات :

در هر موضوع و پژوهشی واژه ها و اصطلاحاتی وجود دارد که محقق یا مؤلف یا مترجم بناچار باید آن واژه ها و اصطلاحات نامأنوس و ناآشنا و حتی کلمات لاتینی و خاص را در زیر ورقی ها و یا در آخر کتاب و صفحات خاص آن ها را و توضیح دهد. تا خواننده ضمن مطالعه هیچ ابهام و شبه ای در درک و فهم موضوع و کتاب و مطلب نداشته باشد.

در این تحقیق نیز چند تعاریف و مصداق ها نسبتاً روشن و بیان شده اند ولی جهت اطلاع و روشن شدن کامل اذهان به برخی از واژه ها ئو اصطلاحات و بخصوص تعاریف عملیاتی آن ها اشاره می کنیم.

مربی : افرادی که وظیفه آموزش و تعلیم از هر نوع را به دیگران دارند.

فرزندان : دختران و پسران خانواده ها در خانه قبل از ازدواج که مشمول تربیت هستند.

باورها : اصول و معیارهایی از دین و تعالیم مذهبی که بطور روزمره به آن ها اعتقاد و نیز عمل می کنیم.

دینی : ارزش ها وتعالیم اسلامی که منبعث از قرآن و احادیث و آموزه های کتاب های اسلامی است.

خانواده : مجموعه ای کوچک و عاطفی از پدر و یا مادر یا هر دو با فرزندان دختر و پسر تحت حمایت و اداره والدین.

پیشینه تحقیق   مبانی نظری  دانلود چارچوب نظری   پیشینه تحقیق در پایان نامه   سایت آگهی رایگان

لینک منبع و پست :

رابطه باورهای دینی و تربیت فرزندان


http://medadrangi1395.blog.ir/post/%D8%B1%D8%A7%D8%A8%D8%B7%D9%87%20%D8%A8%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C%20%D8%AF%DB%8C%D9%86%DB%8C%20%D9%88%20%D8%AA%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D8%AA%20%D9%81%D8%B1%D8%B2%D9%86%D8%AF%D8%A7%D9%86

مقاله در مورد رابطه باورهای دینی و تربیت فرزندان – مگ ایران
mag-iran.com/مقاله-در-مورد-رابطه-باورهای-دینی-و-تربی.htm‎Cached
Similarرابطه باورهای دینی و تربیت فرزندان« فهرست مطالب »عنوان صفحه فصل اول : 1 مقدمه
2بیان مساله 4 اهمیت و ضرورت تحقیق 6 اهداف تحقیق 8 فرضیه های تحقیق 9 …
بررسی رابطه باورهای دینی و تربیت فرزندان – sk3
sk3.ir/بررسی-رابطه-باورهای-دینی-و-تربیت-فرزند/24048‎Cachedتربیت و تعلیم و اداره فرزندان جزء خصوصیات فطری و نهادی انسانها بوده و هست و
بدین معنی نیست که هر قدم و خانواده و هر جامعه ای که دیندار نیست و به باورهای دینی …
OL132-رابطه باورهای دینی و تربیت فرزندان – پارس پروژه
https://parsproje.com/…/2131-ol132-رابطه-باورهای-دینی-و-تربیت-فرزندان.html
کد محصول: OL132 فایل word 100 صفحه 15000 تومان.
تحقیق رابطه باورهای دینی و تربیت فرزندان
bankmaghale.ir/تحقیق-رابطه-باورهای-دینی-و-تربیت-فرزند/‎Cached
Similarتحقیق رابطه باورهای دینی و تربیت فرزندان مربوطه به صورت فایل ورد word و قابل
ویرایش می باشد و دارای ۸۰ صفحه است . بلافاصله بعد از پرداخت و خرید لینک دنلود …
دانلود پایان نامه بررسی رابطه بین باورهای دینی و تربیت فرزندان
ebookatrana.filekar.ir/دانلود-پایان-نامه-بررسی-رابطه-بین-باورهای-دینی-و-تربیت-فرزندان_3933.html‎Cachedخرید و دانلود پروژه پایان نامه کارشناسی مشاوره درباره بررسی رابطه باورهای دینی و
تربیت فرزندان… تربیت و تعلیم و اداره فر.
فروشگاه علم فایل پروژه رابطه باورهای دینی و تربیت فرزندان
shopfille2020.sellfile.ir/prod-1735579-پروژه+رابطه+باورهای+دینی+و+تربیت+فرزندان.html‎Cachedتربیت و تعلیم و اداره فرزندان جز خصوصیات فطری و نهادی انسانها بوده و هست و بدین
معنی نیست که هر قدم و خانواده و هر جامعه ای که دیندار نیست و به.
پایان نامه : رابطه باورهای دینی و تربیت فرزندان – درج بک لینک و …
full-thesis.net/پایان-نامه-رابطه-باورهای-دینی-و-تربیت/‎Cached25 ژانويه 2017 … عنوان پایان نامه : رابطه باورهای دینی و تربیت فرزندان. معمولاً اقبال و توجه خاصی به
آن نمی شود، زیرا اصولاً موضوع آنچنان دارای اهمیت کمی است که کسی …
پایان نامه رابطه باورهای دینی و تربیت فرزندان – magnetic blog
magnet88.keyblog.top/پایان-نامه-رابطه-باورهای-دینی-و-تربیت-فرزندان.html
This site may harm your computer.
10 ا کتبر 2017 … پایان نامه رابطه باورهای دینی و تربیت فرزندان پایان نامه جهت اخذ مدرک کارشناسی
رشته …
[PDF] PDF: پایان نامه رابطه باورهای دینی و تربیت فرزندان | دانشجو دانلود
stdownload.ir/pdf/17674‎Cachedوﻗﺖ ﺑﻪ ﺧﯿﺮ. ﺳﺎﯾﺖ ﻣﺎ ﻓﻘﻂ ﺑﻪ ﺟﻠﺐ رﺿﺎﯾﺖ ﺷﻤﺎ ﻣﯽ اﻧﺪﯾﺸﺪ. ﺷﻤﺎ ﺑﺎ اﺳﺘﻔﺎده از ﻣﻮﺗﻮر ﺟﺴﺘﺠﻮ ﺑﻪ ﺻﻔﺤﻪ داﻧﻠﻮد ﭘﺎﯾﺎن.
ﮐﻨﯿﺪ. ﺗﻮﺟﻪ. ﺣﺘﻤﺎ. اﯾﺪ! ﺷﺪه. وارد. ﻓﺮزﻧﺪان. ﺗﺮﺑﯿﺖ. و. دﯾﻨﯽ. ﺑﺎورﻫﺎی. راﺑﻄﻪ. ﻧﺎﻣﻪ. آدرس اﺻﻠﯽ داﻧﻠﻮد اﯾﻦ ﻓﺎﯾﻞ …
بررسی رابطه باورهای دینی و تربیت فرزندان
mohandess26.rozblog.artseller.ir/post482345.html
بررسی-رابطه-باورهای-دینی-و-تربیت-فرزندان پايان نامه و پروژه كارشناسي
روانشناسی و علوم تربیتی رشته مشاوره، چکیده: همواره تربیت و اداره فرزندان برای
نسل آدمی …
نقش التزام به آموزه هاي ديني در تربيت و استحکام خانواده (1) – راسخون
rasekhoon.net/…/نقش-التزام-به-آموزه-هاي-ديني-در-تربيت-و-استحکام-خانواده-(1)/‎Cached
Similarنقش التزام به آموزه هاي ديني در تربيت و استحکام خانواده (1) … در صدد هستيم تا به
جايگاه و نقش آموزه هاي عبادي و معنوي و اعتقادي در رابطه با خانواده و فرزندان … در رابطه
با تأثير باورهاي ديني بر آرامش روان علاوه بر آموزه هاي ديني، پژوهش هاي روان شناختي …
تبیین نقش مربیان والدین در تعمیق باورهای دینی در کودکان با رویکرد …
qsf.iranjournals.ir/article_26636.html‎Cachedتبیین نقش مربیان والدین در تعمیق باورهای دینی در کودکان با رویکرد قرآنی … 1
دانشجوی دکتری فلسفه تعلیم و تربیت دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و … 1388ش، «
بررسی رابطه بین میزان عبادت و سلامت روان در دانشجویان پسر مرکز تربیت معلم …
[PDF] ﺑﺮﺭﺳﻲ ﻣﻴﺰﺍﻥ ﺑﺎﻭﺭﻫﺎﻱ ﺩﻳﻨﻲ ﺩﺍﻧﺶ ﺁﻣﻮﺯﺍﻥ ﺩﻭﺭﻩ ﻣﺘﻮﺳﻄ
https://ganj.irandoc.ac.ir/articles/download_sparse/721482‎Cachedﺑﻴﻦ ﻫﻴﭻ ﻛﺪﺍﻡ ﻳﻚ ﺍﺯ ﭘﻴﺸﺎﻳﻨﺪﻫﺎﻱ ﺧﺎﻧﻮﺍﺩﮔﻲ ﺑﺎ ﻣﻴﺰﺍﻥ ﺑﺎﻭﺭﻫﺎﻱ ﺩﻳﻨﻲ ﺁﺯﻣﻮﺩﻧﻲ ﻫﺎ ﺭﺍﺑﻄﻪ ﻣﻌﻨﻲ ﺩﺍﺭﻱ ﻣﺸﺎﻫﺪﻩ ﻧﺸﺪﻩ ﺍﺳﺖ
…. ﺍﮔﺮ ﺑﺎ ﻳﻚ ﻧﮕﺮﺵ ﺳﻴﺴﺘﻤﻲ ﺑﻪ ﻣﺴﺄﻟﻪ ﺩﻳﻦ ﻭ ﺗﺮﺑﻴﺖ ﺩﻳﻨﻲ ﻭ ﺍﺧﻼﻗﻲ ﻭ ﺭﺷﺪ ﺑﺎﻭﺭﻫﺎﻱ ﺩﻳﻨﻲ ﻭ ﺍﺧﻼﻗﻲ ﺩﺍﻧﺶ ﺁﻣﻮﺯﺍﻥ …
ﻓﺮﺯﻧﺪﺍﻥ ﺩﺭ ﺑﺮﮔﺰﺍﺭﻱ ﻧﻤﺎﺯ ﻭ ﺗﻮﺟﻪ ﺧﺎﺹ ﺁﻧﺎﻥ ﻭ ﺗﻘﻴﺪ ﺧﻮﺩﺷﺎﻥ ﺑﻪ ﻧﻤﺎﺯ ﺟﻤﺎﻋﺖ ﺍﺯ ﻋﻮﺍﻣﻞ ﻣﺆﺛﺮ ﺩﺭ ﺟﺬﺏ ﺩﺍﻧﺶ …
[PDF] ﻓﺮزﻧﺪ ﭘﻴﺶ ﺷﺮط ﺗﺮﺑﻴﺖ دﻳﻨﻲ ﻓﺮزﻧﺪان – ﻛﻴﻔﻴﺖ ارﺗﺒﺎط واﻟﺪ
www.ensani.ir/storage/Files/20120329111434-2108-54.pdf‎Cached
Similarﻓﺮزﻧﺪ ﺑﻪ. ﻋﻨﻮان ﭘﻴﺶ ﺷﺮط ﺗﺮﺑﻴﺖ دﻳﻨﻲ ﻓﺮزﻧﺪان. ﻃﺮاﺣﻲ و. اﺟﺮا ﮔﺮدﻳﺪ . ﺗﻌﺪاد. 374. ﻧﻔﺮ داﻧﺸﺠﻮ. 177(. ﭘﺴﺮ و
. 197. دﺧﺘﺮ. ﺑﻪ) ….. ﻓﻀﺎي ﺧﺎﻧﻮادﮔﻲ در اﻓﺰاﻳﺶ ﻳﺎ ﻛﺎﻫﺶ ﺑﺎورﻫﺎي دﻳﻨﻲ ﻓﺮزﻧﺪان ﻫﺴﺘﻨﺪ. ﺑﻪ(. ﻋﻨﻮان ﻧﻤﻮﻧﻪ.
پایان نامه رابطه باورهای دینی و تربیت فرزندان | سودانلود
sodl.ir/html/374‎Cached22 سپتامبر 2017 … دسته: روانشناسی و علوم تربیتی فرمت فایل: doc حجم فایل: 110 کیلوبایت تعداد
صفحات فایل: 98 پایان نامه رابطه باورهای دینی و تربیت.
مقاله مدرسه و نقش آن در تربیت دینی دانش آموزان | استان قم
qom.cbo.ir/…/مقاله-مدرسه-و-نقش-آن-در-تربیت-دینی-دانش-آموزان-0‎Cached5 آوريل 2016 … بلکه دخالت او را نیز در جهان طبیعی و عالم انسانی باور و حضور مؤثر و فراگیر او را در
… آنان را در رابطه با اصول اعتقادی، اخلاقی و احکام و کلیات قواعد آنها بالا برد. … نقش
مهم خانواده در عرصه‌ی تربیت دینی فرزندان غیر قابل انکار است اما …
رابطه بین تأثیرات منفی فضای مجازی و تربیت دینی خانواده‌ها | پژوهش …
pmbo.ir/رابطه-بین-تأثیرات-منفی-فضای-مجازی-و-تربیت-دینی-خانواده‌ها__a-267.aspx‎Cached
Similar29 جولای 2015 … رابطه بین تأثیرات منفی فضای مجازی و تربیت دینی خانواده‌ها (مطالعه موردی شهر …
گسترش فضای مجازی در حوزه رابطه فرزندان و والدین نیز تغییراتی به وجود …..
نسبت به پسران باورهای مذهبی قوی‌تر دارند؛ اما بین بحران هویت دو گروه، …
خزر خبر / تاثیر خانواده بر تربیت دینی فرزندان
khazarkhabar.com/…/تاثیر-خانواده-بر-تربیت-دینی-فرزندان/‎Cached24 ا کتبر 2016 … تاثیر خانواده بر تربیت دینی فرزندان … باشد لذا با توجه به این مسئله که رفتارهای
دینی و باورهای علمی مذهبی مانند نماز خواندن ، روزه گرفتن … و در این رابطه متغیرهای
پاداش دادن در قبال انجام اعمال مذهبی، میزان استفاده از برنامه های رسانه …
سیما فایل – رابطه باورهای دینی و تربیت فرزندان
electronic.simafile.com/…/رابطه-باورهای-دینی-و-تربیت-فرزندان/‎Cached3 ژوئن 2016 … تربیت و تعلیم و اداره فرزندان جزء خصوصیات فطری و نهادی انسانها بوده و هست و
بدین معنی نیست که هر قدم و خانواده و هر جامعه ای که دیندار نیست و به …
بررسی رابطه عفت مادر و تربیت فرزندان – حضرت معصومه سلام الله …
jafariyeqom.whc.ir/…/بررسی-رابطه-عفت-مادر-و-تربیت-فرزندان‎Cached29 آوريل 2015 … با بررسي نقش مادر در تربيت فرزندان ، ضروري است كه اين مساله را با روش‌هاي صحيح
بررسی کرد . … 2ـ عدم سستي اعتقادات ديني و مذهبي در خانواده75 …. مي‌گذرانند وبه اين
باور مي‌رسند كه بهترين دوست در زندگيشان مادر است و هر نصيحت …
کارکردهای خانواده و نقش آن در تربیت دینی کودکان – Dari دری
dari.irib.ir/…/6958-کارکردهای-خانواده-و-نقش-آن-در-تربیت-دینی-کودکان‎Cached
Similarدر ادامه مجموعه مباحث تربيت ديني فرزندان ، دراين بخش برخی از کارکردهای خانواده را
به عنوان … والدين اين نقش را از طريق ارتباط هاي کلامي ، القاء باورهاي مذهبي و معنوي و
همچنين … گفتن داستان ، علاوه بر تلطيف احساسات ، رابطه والدين با فرزندان را نيز …
تربیت دینی فرزندان – جامعه مجازی تدبر در قرآن کریم
tadabbor.org/print.aspx?Page=Article&AID=28824‎Cachedزیرا تربیت دینی، زیستن با باورهای قلبی است، نه صرفاً «دانستن و حفظ کردن
اطلاعات مذهبی.». … امام علی (ع) در این رابطه در حکمت 184 نهج‌البلاغه بیان فرموده است :
سازمان تبلیغات اسلامی – نقش خانواده در تربیت دینی فرزندان
ido.ir/pages/?id=56334‎Cached15 مارس 2014 … مهم ترین نکته ای که توجه ما را به رابطه دین و خانواده جلب می کند آن است که باورها و
احساسات دینی طی دوره کودکی، در محیط صمیمی و منظّم خانواده شکل …
تربیت دینی باید سبک زندگی را اصلاح کند
www.hawzah.net/…/تربیت-دینی-باید-سبک-زندگی-را-اصلاح-کند‎Cached
Similarدر خصوص سبک زندگی و تأثیر دین داری در تغییر و تحول آن، با ایشان به گفت وگو
… فرهنگ، مجموعه ای است از باورها، اعتقادها، رسوم، هنجارها، ارزش ها، هنرها، قانون، سبک …
مان، شیوه ی تربیت فرزندان مان، فرستادن فرزندان مان به مهد کودک های دوزبانه، اسم …
نقش التزام به آموزه‌های دينی در تربيت واستحكام خانواده | پایگاه …
https://karevansadeghiye.ir/…/نقش-التزام-به-آموزه‌های-دينی-در-تربيت/‎Cached
Similar5 آوريل 2015 … نقش التزام به آموزه‌های دینی در تربیت واستحکام خانواده … هستیم تا به جایگاه و نقش
آموزه‌های عبادی و معنوی واعتقادی در رابطه با خانواده و فرزندان بپردازیم و … در رابطه با
تأثیر باورهای دینی بر آرامش روان علاوه بر آموزه‌های دینی، پژوهش‌های …
نقش التزام به آموزه‌های دينی در تربيت واستحكام خانواده | معرفت اخلاقي
marefateakhlagi.nashriyat.ir/node/7‎Cached
Similar10 نوامبر 2010 … در رابطه با عوامل تاثير گذار در استحكام، تقويت وتربيت خانواده اين سوال مطرح …
آموزه‌هاي عبادي و معنوي واعتقادي در رابطه با خانواده و فرزندان بپردازيم و با تحليل و …
در رابطه با تأثير باورهاي ديني بر آرامش روان علاوه بر آموزه‌هاي ديني، …
تعریف باورهای دینی – بانک مقالات فارسی
depaper.net/download/tag/تعریف-باورهای-دینی/‎Cached
Similarدانلود پروژه رابطه ی باورهای دینی و تربیت فرزندان دانلود پروژه دینی پروژه دین و
زندگی پروژه دین اسلام پروژه دین رسانه کودک بررسی رابطه باورهای دینی و تربیت …
نقش تربیت و باورهای دینی در کودکان – ابتدایی
amoozesh-5.persianblog.ir/post/7/‎Cached11 مارس 2009 … در مورد نقش تربیت و باورهای دینی در کودکان می توان به آیات 100 تا …. ایجاد رابطه
بین دین و زندگی : به گونه ای ملموس و قابل فهم و بیرون آوردن آن از …
بررسی آموزش های تربیتی و باورهای خانواده در حفظ حجاب – راه دانا
www.dana.ir/…/بررسی-آموزش-های-تربیتی-و-باورهای-خانواده-در-حفظ-حجاب‎Cached23 نوامبر 2014 … نقش خانواده در قالب پرورش مبانی دینی و تحکیم آن در فرزندان می تواند عاملی اساسی
در … خانواده از منظر اسلام بر اساس مهربانی ها شکل میگیرد و رابطه افراد در آن … از این
رو، کارشناسان مسائل تربیتی بر نقش مادر در تربیت فرزند همواره …
تحقیقی با عنوان تأثیر تشویق والدین در گرایش فرزندان به نماز
kordestan.kowsarblog.ir/تحقیقی-با-عنوان-تأثیر-تشویق‎Cached
Similarخانواده در انتقال باورهای مذهبی به کودکان، نقش تعیین کننده و تأثیر گذاری دارد.
بنابراین ….. 1- بررسی رابطة بین تربیت دینی و گرایش فرزندان به نماز. 2-
بررسی …
اندیشه نو – راهکارهایی جهت افزایش نقش باورهای دینی در مدارس
andishehnoo9.blogfa.com/post-21.aspx‎Cached
Similarيكي از نكات اساسي در اين مورد رابطه باورهاي ديني با ديگر باورها و ارزشها مي باشد. …
ب)تربیت دینی: در تربیت دینی 5 مرحله را پشت سرمی گذاریم که این مراحل به … اگر
پدر و مادرها و اولیا مدرسه در این سالها همت کنند و عادات ارزشمندی را در فرزندان یا دانش …
ایرنا – تربیت دینی فرزندان نقش موثری در کاهش آسیب های اجتماعی دارد
www.irna.ir/fa/News/82410769/‎Cached1 فوریه 2017 … قزوین – ایرنا – مدیرکل امور بانوان استانداری قزوین گفت: تربیت دینی … باورهای
دینی از جمله عفاف و حجاب از سوی خانواده‌ ها به فرزندان دانست و اضافه …
ایرنا – آیا فرزندانم را خوب تربیت کرده ام؟
www.irna.ir/fa/News/82724198‎Cached8 نوامبر 2017 … حال این سوالات مطرح است که چقدر به تربیت فرزندان خود اطمینان دارید؟ … نقش مهمی
درتقویت باورهای دینی فرزندان داشتند وتلاش می کردند تا ایمان آنها …
:: مقالات دینی و اخلاقی :: تربیت دینی خانواده – استاد حسین انصاریان
www.erfan.ir/40965‎Cached
Similar22 نوامبر 2011 … بایدها و نبایدهای اخلاقی از نظر اسلام، بر معیار اندیشه ها و باورهای مسلم اسلامی …. دارند
و هر یک نقش خاصی در تربیت کودک ایفا می کند; چرا که رابطه کودک و افراد … توجه
دقیق و جدی والدین به تربیت دینی فرزندان در محیط خانه و سرمایه …
شبکه تحقیقات سلامت روان – بانک معنویت
mhrn.net/rdsm_jarticle_list.php?slc_lang=fa&sid=2‎Cached۵۵, 42, ۱بررسی رابطه سبک های تربيتی و تربيت دينی با ميزان مذهبی بودن والدين
….. ۱۵۸, 222, رابطه ادراک کودکان از خشونت والدين در فرزند پروری و باورهای مذهبی …
[PDF] آﻣﻮزان ﻣﻔﺎﻫﯿﻢ و ﺑﺎورﻫﺎي دﯾﻨﯽ ﺑﯿﻦ داﻧﺶ اﺷﺎﻋﻪ در ﻣﺆﺛﺮ ﻋﻮ – فصلنامه روان شناسی …
jep.atu.ac.ir/article_2442_d63af86cac0e4f8f4171aa66f9778575.pdf‎Cached5 آگوست 2011 … ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﻧﺘﺎﯾﺞ ﺑﺪﺳﺖ آﻣﺪه و ﻣﻌﻨﺎداري راﺑﻄـﻪ ﺑـﯿﻦ ﻋﻮاﻣـﻞ ﻓـﻮق و رﺷـﺪ ﺑﺎورﻫـﺎي دﯾﻨـﯽ. ﺷﺎﮔﺮدان ﺑﻪ ﻧﻈﺮ ﻣﯽ …
ﺗﺮﺑﯿﺖ دﯾﻨﯽ، از ﺳﻮﯾﯽ ﺑﺮﺧﺎﺳﺘﻪ از ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻣﻌﺮﻓﺖ ﺷﻨﺎﺧﺘﯽ ﻟﯿﺒﺮاﻟﯿﺴﻢ و ﻧﮕﺮش ﻏﺮب ﺟﺪﯾﺪ ﺑـﻪ ﻧﻬـﺎد. دﯾﻦ در ﻣﺼﺪاق
ﻣﺴﯿﺤﯿﺖ ﻣﻤﺴﻮخ و ….. در ﺗﺮﺑﯿﺖ دﯾﻨﯽ ﻓﺮزﻧﺪان ﻣﯽ ﻧﻮﯾﺴﺪ ﮐﻪ. ﻧﻘﺶ ﺧﺎﻧﻮاده. و ﻣﺘﻮﻟﯿﺎن.
۶ باور غلط که رابطه والدین با فرزندان را خراب می‌کند – فردا
www.fardanews.com/…/۶-باور-غلط-که-رابطه-والدین-با-فرزندان-را-خراب-می‌کند‎Cached24 سپتامبر 2017 … ۶ باور غلط که رابطه والدین با فرزندان را خراب می‌کند … سرویس سبک زندگی فردا: در
تربیت فرزندان، برخورد با کودکانی که مشکلات رفتاری دارند، …
آداب تربیت فرزند از منظر اسلام | ضیاءالصالحین
www.ziaossalehin.ir/fa/content/2637‎Cached25 ا کتبر 2016 … کلید واژه: آداب، تربیت، فرزند، اسلام، دین، والدین. … باشند تا بر اساس تحقیق و
بررسی های که به دست آورده اند، آنچه را که می خواهند به فرزندشان بیاموزند، درستی آن را
باور داشته باشند. …. مراقبت های والدین در رابطه با فرزندان(۱۵).
راه بهشت / بررسي شاخصه هاي تربيت اجتماعي فرزندان
www.anjomanmaaref.ir/persian/modulespage.aspx?…id=781…‎Cachedاين برنامه به شاخصه هاي تربيت اعتقادي، عقلاني، سياسي، خلاقيت فرزندان مي پردازد
… دكترابوالفضل ساجدي كارشناس مباحث فلسفه دين و تربيت ديني در برنامه «راه … (
۱) بروز بودن ابزارهاي تربيتي (۱) بروز بودن (۱) باورهاي ديني (۱) باورهاي اعتقادي (۱)
… وظيفه والدين در رابطه با تربيت اعتقادي فرزندان, ۱۳۹۴/۰۶/۰۹, حجم:۳.۴۲MB, (۴۲).
پایان نامه رابطه باورهای دینی و ازدواج موفق
bankmaghaleh.ir/پايان-نامه-رابطه-باورهای-دينی-و-ازدواج/‎Cachedتضمین و بقای نسل انسانی و ادمۀ حیات در تولید نسل و تربیت و پرورش آنهاست که …
نمی دهند و حجاب و احترام به شوهر و تربیت آینده فرزندان را یک تکلیف و وظیفه الهی و
… رابطه باورهای دینی و موفقیت ازدواج مسئله بسیار مهمی است که در مباحث تاریخی و …
بایگانی‌ها روانشناسی و علوم تربیتی – صفحه 27 از 29 – طوقی
www.2qi.ir/category/روانشناسی-و-علوم-تربیتی/page/27/‎Cachedدانلود پروژه ارتباط باورهای دینی و تربیت فرزندان. دانلود پروژه ارتباط باورهای دینی
و تربیت فرزندان   . آبان ۱۵, ۱۳۹۶ saeid …
کدام باورهای غلط رابطه والدین با فرزندان را خراب می‌کند؟ – سپیده دانایی
sepidehdanaei.net/posts/کدام-باورهای…رابطه-والدین…فرزند/%20‎Cachedدر تربیت فرزندان، برخورد با کودکانی که مشکلات رفتاری دارند، والدین را دچار نوعی
درماندگی و ناکامی می کند.علت نخست آن رفتار کودک و دوم نداشتن آگاهی و شناخت …
آداب تربیت فرزند از منظر اسلام – پایگاه فرهنگی مذهبی صلات
www.salat.ir/reader.htm.php?read=note&id=367‎Cachedکلید واژه: آداب، تربیت، فرزند، اسلام، دین، والدین. … تحقیق و بررسی‌های که به دست
آورده‌اند، آنچه را که می‌خواهند به فرزندشان بیاموزند، درستی آن را باور داشته باشند.
عوامل تربیت عاطفی فرزندان در خانواده – بخش اول اندیشه از خود دانستن …
www.farsnews.com/newstext.php?nn=13940508000336‎Cached
Similar8 آگوست 2015 … این پژوهش به بررسی تعدادی از عوامل عاطفی تربیت فرزندان در خانواده میپردازد. … با
معیارهای دینی، به چگونگی برقراری رابطه آنها با دیگر اعضای خانواده بسیار ….
همسویی والدین در باورهای مذهبی، افزون بر اینکه سبب گرمی خانواده، …
مقاله بررسی ومطالعه ی راهکارهای تقویت باور های دینی در جوانان ونوجوانان
https://www.civilica.com/Paper-ICOM01-ICOM01_0208=بررسی-ومطالعه-ی-راهکارهای-تقویت-باور-های-دینی-در-جوانان-ونوجوانان.html‎Cachedبررسی ومطالعه ی راهکارهای تقویت باور های دینی در جوانان ونوجوانان … عمده ترین آموزه
اسلام در این باره این است که رابطه مرد با زن باید بر اساس محبت و رابطه زن با مرد بر
اساس اطاعت و حفظ اقتدار باشد. در شرایط فعلی روابط زن و شوهر، یا والدین و فرزندان و
حتی فرزندان با یکدیگر، … اساس تربیت فاطمی در خانواده براساس پنج تنظیم است.
نقش تلویزیون در تربیت و شخصیت کودکان – خبرگزاری مهر | اخبار …
https://www.mehrnews.com/…/نقش-تلویزیون-در-تربیت-و-شخصیت-کودکان‎Cached8 ا کتبر 2015 … كودكان امروز با باور‌های خود، فرهنگ و باور فردای جامعه را شكل می ‌دهند و اين … در بررسی
نقش تلويزيون در تربيت، «نظريه پرورش» می تواند به …. رابطه دختر و پسر در این
انيميشن‌ها (خواسته يا ناخواسته) در حالی … خانواده از ارتباط آزاد بر پايه آموزه‌های دينی و
عرف اجتماعی روبه‌رو می‌شوند و اين يعنی تقابل يا تضاد فرهنگی.
ضعف باورهای دینی بزرگ‌ترین علت کودک‌آزاری است – مهرخانه
mehrkhane.com/…/ضعف-باورهای-دینی-بزرگ‌ترین-علت-کودک‌آزاری-است‎Cached8 نوامبر 2017 … ضعف باورهای دینی بزرگ‌ترین علت کودک‌آزاری است … وی بر تربیت عقلانی، اخلاقی
و دینی کودک از سوی والدین تاکید و تصریح کرد: فراهم … کودک از ضروریات مسائل
دینی است زیرا انس با قرآن موجب تربیت صحیح فرزند می‌شود.
[PDF] دین داری و الگوی تربیتی خانواده )بررسی تاثیرات خانواده بر رفتار …
https://ijsp.ut.ac.ir/article_60204_d7acab87e8d3d22764955ffefc236ecc.pdf‎Cached15 فوریه 2016 … خانواده مطابق با باورهای فرهنگی خود به تربیت کودکان خود مبادرت می. ورزد. ) دیوید
چیل ….. سوی والدین با تربیت دینی فرزندان آنها رابطه معناداری دارد.
[PDF] ﻫﺎي دﻳﻨﻲ ﻫﺎي داﺧﻠﻲ در زﻣﻴﻨﺔ ﺳﺎﺧﺖ ﻣﻘﻴﺎس ﮔﺴﺘﺮة ﭘﮋوﻫﺶ – دانشگاه تهران
psyedu.ut.ac.ir/acstaff/khodayarifard/…/Farsi/APF-21.pdf‎Cached
Similarﭘﮋوﻫﺸﮕﺮ ﺑﺮ اﻳﻦ ﺑﺎور اﺳﺖ ﻛﻪ اﮔﺮ ﺑﺨﻮاﻫﻴﻢ اﺑﺰار ﺳﻨﺠﺶ ﺑﺮاي دﻳﻦ ….. ﺑﺎورﻫﺎي دﻳﻦ. داري، ﻫﻴﭽﮕﻮﻧﺔ راﺑﻄﻪ. اي
ﺑﺎ رﻓﺘﺎرﻫﺎي دﻳﻨـﻲ و ﺗﻌـﺎﻣﻼت اﻟﻬـﻲ ﻧـﺪارد . ﺑـﻪ ﻋﺒـﺎرت دﻳﮕـﺮ، اﻳﻤـﺎن و … ﺗﺮﺑﻴﺖ دﻳﻨﻲ ﻓﺮزﻧﺪان. -3.
دلبستگی و باورهای دینی در رابطه با کودکان | مرکز ملی پاسخگویی به …
www.pasokhgoo.ir/node/37659‎Cached
Similar4 جولای 2011 … کودک چه دلبستگی وباوری در رابطه با دین دارد آیا قبل از آموزش به … آموزش و تربیت
مفاهیم دینی به کودکان از یک اصولی تبعیت می کند. این اصول …
تربیت‌هایی با رنگ و بوی دینی – شبکه الکوثر
fa.alkawthartv.com/news/83999‎Cached22 جولای 2017 … به همین دلیل ، قلب کودک برای پرورش حس دینی و باورها و اعتقادات ، مساعدتر است. …
خانواده به عنوان اولین منبع تربیت دینی ، نقش تعیین کننده ای در توجه به … ما معتقد
هستیم که در رابطه با دیگر دوره های سنی قبول مذهب در کودکی، …
آشنایی با الفبای تربیت دینی کودک – تبیان
https://article.tebyan.net/…/آشنایی-با-الفبای-تربیت-دینی-کودک‎Cached4 جولای 2016 … فراموش نكنید كه تربیت دینی و معنوی مستقیما با سلامت روح فرزندتان در … حتی
باورهای سمی، منفی و متضاد با فطرت انسانی، می توانند علاوه بر به …
[PDF] PDF: رابطه باورهای دینی و تربیت فرزندان |25834| سیب
seeb.rspf.ir/seeb/25834/pdf‎Cached2017-11-10. راﺑﻄﻪ ﺑﺎورﻫﺎی دﯾﻨﯽ و ﺗﺮﺑﯿﺖ ﻓﺮزﻧﺪان اﻃﻼﻋﺎت. داﻧﻠﻮد ﻣﻘﺎﻟﻪ ﭘﮋوﻫﺸﯽ درﻣﻮرد |راﺑﻄﻪ ﺑﺎورﻫﺎی
دﯾﻨﯽ و ﺗﺮﺑﯿﺖ ﻓﺮزﻧﺪان|. ﻣﺮﺑﻮط اﺳﺖ. »ﺳﯿﺐ « راﺑﻄﻪ ﺑﺎورﻫﺎی دﯾﻨﯽ و ﺗﺮﺑﯿﺖ ﻓﺮزﻧﺪان ﻣﻘﺎﻟﻪ ﺑﻪ.
آوا – نقش الگویی والدین در تربیت فرزندان
www.avapress.com/vdciqpap.t1av32bcct.html‎Cached
Similarوالدين بخشى از زندگى فرزندان را تشكيل مى دهند و همواره به عنوان الگويى براى آنان …
اين ارزش ها را آموزش داد و به كودك بياموزند كه كدام ارزش را باور كند و كدام يك را نه.
مهارت‌های عمده در تربیت فرزندان – روان آنلاین Rawan Online
www.rawanonline.com/parentingskills-htm/‎Cached
Similar22 نوامبر 2011 … تربیت اطفال یکی از بنیادی ترین وظایف و حیاتی ترین مهارت در خانواده … نکرده و در
جستجوی کسب مهارت و بهتر ساختن رابطه با فرزندان خود باشند.
رابطه باورهای دینی و تربیت فرزندان |69850| صحرا فایل
college.desertfile.ir/article/69850‎Cachedرابطه باورهای دینی و تربیت فرزندان (69850):«فهرست مطالب» عنوان صفحه فصل اول:
1 مقدمه 2 بیان مساله 4 اهمیت و ضرورت تحقیق 6 اهداف تحقیق 8 فرضیه های تحقیق …
[PDF] ﺑﺎ « داري واﻟﺪﯾﻦ ﻣﯿﺰان دﯾﻦ » ﺑﺮرﺳﯽ راﺑﻄﻪ ﺑﯿﻦ « ﺧﺸﻮﻧﺖ آﻧﺎ – مطالعات اسلام و …
islamicpsy.rihu.ac.ir/pdf_905_5ac63c1b78560bf991f08c61bc7118c8.html‎Cached
Similarﭼﮑﯿﺪه. ﻫﺪف ﭘﮋوﻫﺶ ﺑﺮرﺳﯽ راﺑﻄﻪ ﺑﯿﻦ. « ﻣﯿﺰان دﯾﻦ. داري واﻟﺪﯾﻦ. » ﺑﺎ. « ﺧﺸﻮﻧﺖ آﻧﺎن ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ. ﻓﺮزﻧﺪان. »
ﺑﻮد ﮐﻪ ﺑﻪ روش ﭘﯿﻤﺎﯾﺸﯽ …… ﺑﻌﺪ ﭘﯿﺎﻣﺪي ﯾﺎ آﺛﺎر دﯾﻨﯽ: ﻧﺎﻇﺮ ﺑﻪ اﺛﺮات ﺑﺎورﻫﺎ، اﻋﻤـﺎل، ﺗﺠـﺎرب و داﻧـﺶ دﯾﻨـﯽ ﺑـﺮ.
[DOC] سنجش باورهاي ديني
lib.imamreza.ac.ir/documents/10157/80781/سنجش+باورهاي+ديني‎Cached
Similarپرسشنامه ای که پیش رو دارید جهت انجام یک کار تحقیقی در مورد باورهای دینی … هیچ,
کم, متوسط, زیاد, خیلی زیاد, به نظر شما هر کدام از موارد ذیل تا چه اندازه در تربیت دینی
شما نوجوانان موثراست. … میزان تاثیر رابطه ی دوستانه بین شاگردان و معلمان مدرسه .
خواهشمندم در خصوص عوامل مؤثر در تربيت ديني دانش آموزان اعم از نقش …
www.porseman.org/q/show.aspx?id=91072‎Cached
Similarدر تربيت ديني انس به خداوند از طريق عادت دادن به عبادات و بيان اهميت و نقش … كرد و
داستانها و قصه هايي در اين رابطه مي توان ساخت ؛ البته بايد درنظر داشت كه تصور و
سخن …. وفاداري به باورها و آموزه هاي ديني و تجلي آن در برنامه ريزي ها و تصميم گيري
هاي …
نقش مسجد در تربیت دینی کودکان و نوجوانان
asar.masjed.ir/fa/…/نقش-مسجد-در-تربیت-دینی-کودکان-و-نوجوانان‎Cached18 نوامبر 2014 … این مقاله با عنوان نقش مساجد در تربیت کودکان و نوجوانان، عناوینی … در رابطه با
جوانان نگارش یافته و کمتر به نقش مسجد در تربیت کودک و …… کودکان و نوجوانان
خود را بیدار نگه داشته و باعث تقویت باورهای مذهبی و اعتقادی آنان شوند.
[PDF] رابطه باورهای دینی و تربیت فرزندان | تایم دانلود
timedownload.ir/DownLoad-PDF=8987‎Cached:HTML راﺑﻄﻪ ﺑﺎورﻫﺎی دﯾﻨﯽ و ﺗﺮﺑﯿﺖ ﻓﺮزﻧﺪان. اﻫﻤﯿﺖ و ﺿﺮورت ﺗﺤﻘﯿﻖ 6. اﻫﺪاف ﺗﺤﻘﯿﻖ 8. ﻓﺮﺿﯿﻪ ﻫﺎی
ﺗﺤﻘﯿﻖ 9. ﻣﺘﻐﯿﺮﻫﺎی ﺗﺤﻘﯿﻖ 10. ﺗﻌﺎرﯾﻒ واژه ﻫﺎ و اﺻﻄﻼﺣﺎت 11. ﻓﺼﻞ دوم: 13. ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی و ﺗﺌﻮرﯾﮏ 14.
الگوهای شایسته را به فرزندانمان معرفی کنیم /باورهای مذهبی در فرزندان …
qudsonline.ir/…/الگوهای-شایسته-را-به-فرزندانمان-معرفی-کنیم-باورهای-مذهبی-در‎Cached12 نوامبر 2014 … قدس آنلاین- زهرا دلپذیر: یکی از مسایل مهم در تعلیم و تربیت، آموزش فضایل انسانی و
باورهای مذهبی به کودکان و نوجوانان است.
تربیت دینی فرزندان در سبک زندگی اسلامی | شهریمیز
www.shahrimiz.com/3922/تربیت-دینی-اسلامی/‎Cached2 سپتامبر 2015 … از این رو می توان ادعا کرد که نهاد خانواده برای تربیت دینی فرزندان از قابلیت و
ظرفیت بسیار بالایی برخوردار است. … در دوره کودکی ، باورها و احساسات دینی ، باید
در محیطی صمیمی و با روشی مناسب شکل …. مطالب بیشتر در این رابطه.
[PDF] PDF: تحقیق نقش اولیا در تربیت فرزندان – یوس دانلود!
irarti.ir/…/38103-تحقیق-نقش-اولیا-در-تربیت-فرزندان-38103.pdf‎Cachedﻣﺴﺎﺋﻞ ﺗﺮﺑﯿﺘﯽ زﯾﺎدی در راﺑﻄﻪ ﺑﺎ ﻓﺮزﻧﺪان وﺟﻮد دارد ﮐﻪ واﻟﺪﯾﻦ ﺑﺎﯾﺪ ﺑﻪ آﻧﻬﺎ ﺗﻮﺟﻪ داﺷﺘﻪ و در. ﺗﺮﺑﯿﺖ ﻓﺮزﻧﺪ … ﻧﺎﻣﻪ
راﺑﻄﻪ ﺑﺎورﻫﺎی دﯾﻨﯽ و ﺗﺮﺑﯿﺖ ﻓﺮزﻧﺪان ﭼﮑﯿﺪه: ﻫﻤﻮاره ﺗﺮﺑﯿﺖ و اداره ﻓﺮزﻧﺪان ﺑﺮای ﻧﺴﻞ آدﻣﯽ از ﺑﺰرﮔﺘﺮﯾﻦ.
تربيت اسلامی – تربيت فرزندان در اسلام 2008- درس (36-01) : مقدمه …
nabulsi.com/pe/art.php?art=13989&id=150&sid…‎Cached7 مه 2017 … برادران گرامی، با اولين درس از دروس تربيت فرزندان در اسلام در خدمت شما هستيم. …
بنابراين برادران، توجه به فرزندان يک وظیفه‌ی دينی است، محبت آن‌ها موجب نزديک شدن
به ….. به همين خاطر تنها يک آيهی بینظير در رابطه با ارث ديده میشود: … بر محبت
پيامبرتان، آيا شما باور میکنيد که معنای حديث اين باشد که بگوييد: …
روش هایی در تربیت فرزندان – مجتمع دینی اهل سنت و جماعت بندرعباس
ziyaei.com/روش-هایی-تربیت-فرزندان/‎Cached17 ا کتبر 2016 … تربیت فرزند فنون ومهارتهایی دارد که کمتر اشخاصی در این مورد به مهارت … که مربوط
به عقیده و باور مسلمانان می باشد، را به فرزندان خود بیاموزیم.
خانواده مهدوی – تربیت دینی با تأکید بر نقش مهم خانواده
mahdawe.blogfa.com/post-13.aspx‎Cachedخانواده مهدوی – تربیت دینی با تأکید بر نقش مهم خانواده – … شده، آموزش یکی از ارکان
تربیت است؛ آموختن انواع رفتارها و اعمال، نگرشها و تفکرات، اعتقادات و باورها. … هدف
این مقاله بررسی نقش و تأثیر خانواده‌ها بر رفتارهای دینی فرزندان تحت عنوان شعائر
… رابطه بین اعضای خانواده (همسران با همدیگر و والدین با فرزندان) که از آن به جّو یا …
رابطه باورهای دینی و تربیت فرزندان | آمارانتوس
amaranthus.ir/id/43966‎Cached7 مه 2017 … رابطه باورهای دینی و تربیت فرزندان. «فهرست مطالب». عنوان صفحه. فصل اول: 1.
مقدمه 2. بیان مساله 4. اهمیت و ضرورت تحقیق 6. اهداف تحقیق 8.
[PDF] رابطــه رضایــت شــغلی و باورهـای مذهبـی بـا سـامت روانــی مربیــان ت
behdasht.sazman-sama.org/my_doc/…/rezayate%20shogl2.pdf‎Cachedرابطــه رضایــت شــغلی و. باورهـای … مملکـت در دسـت کسـانی اسـت کـه بـه تعلیـم و
تربیـت فرزنـدان … وجـود باورهـای دینـی و الگوهـای سـالم و کامـل در مربیـان تربیتـی.
[PDF] رابطه باورهای دینی و تربیت فرزندان | NCBA
ncba.ir/saveAsPDF=31857‎Cached:Web version راﺑﻄﻪ ﺑﺎورﻫﺎی دﯾﻨﯽ و ﺗﺮﺑﯿﺖ ﻓﺮزﻧﺪان. راﺑﻄﻪ ﺑﺎورﻫﺎی دﯾﻨﯽ و ﺗﺮﺑﯿﺖ ﻓﺮزﻧﺪان. راﺑﻄﻪ
ﺑﺎورﻫﺎی دﯾﻨﯽ و ﺗﺮﺑﯿﺖ ﻓﺮزﻧﺪان. ﻓﺮﻣﺖ ﻓﺎﯾﻞ: word (ﻗﺎﺑﻞ وﯾﺮاﯾﺶ) ﺗﻌﺪاد ﺻﻔﺤﺎت90. ﻓﺼﻞ اول: 1. ﻣﻘﺪﻣﻪ 2.

فرستادن دیدگاه

× بستن تبلیغات